فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۹         
  

گياهان اين تيره علفى يا درختچه‌اى بوده و برگ‌هاى آنها متقابل و معطر هستند که مورد اخير به‌علت کرک‌هاى ترشحى اسانس‌دار ساقه و برگ مى‌باشد. گل‌آذين به‌صورت دستجات فشرده که هر دسته شامل دو گرزن متقابل است. گاهى اوقات گل‌ها به‌صورت فشرده در بغل گل‌ها وجود دارند. گل‌ها نامنظم، شامل ۵ کاسبرگ معمولاً پيوسته و نامنظم، ۵ گلبرگ‌ِ پيوسته، مرکّب از دو لوب و نامنظم ندرتاً ۳ عدد، ۴ پرچم و به‌ندرت ۲ عدد (سالويا) و ۲ برچه که به‌وسيلهٔ ديوارهٔ ثانويه، چهارخانه مى‌شود. خامه ژينوبازيک انتهائي، در هر خانه يک تخمک وجود داشته، تمکن آن محورى و ميوهٔ اين گياهان معمولاً دو فندقه و يا چهار فندقه است.برخی از گیاهان خانواده نعناعیان :
 
گیاهان تیره (خانواده) نعناعیان
گیاهان تیره (خانواده) نعناعیان
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.