امروز چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۶         
امروز چهارشنبه ۱۴۰۱/۵/۲۶         
  

کاج مطبق که نام دیگر آن کاج جزیره نورفولک است و ما در اینجا با این نام نامیدیم، نوعی درخت مخروطی است که بومی جزیره نورفولک است که بین استرالیا و نیوزیلند در اقیانوس آرام قرار دارد. اگرچه این درخت کاج واقعی نیست، کاج جزیره نورفولک شبیه درخت کاج است و اغلب به عنوان درخت کریسمس استفاده می شود. در طبیعت، این درختان می توانند تا 200 فوت (61 متر) رشد کنند. کاج های جزیره نورفولک نیز گیاهان آپارتمانی خوبی می سازند و در داخل خانه تا ارتفاع 5 تا 8 فوت (1.5 تا 2.4 متر) رشد می کنند. این درختان بسیار مقاوم
نحوه مراقبت از کاج مطبق یا نورفولک
نحوه مراقبت از کاج مطبق یا نورفولک


کاج مطبق که نام دیگر آن کاج جزیره نورفولک است و ما در اینجا با این نام نامیدیم،  نوعی درخت مخروطی است که بومی جزیره نورفولک است که بین استرالیا و نیوزیلند در اقیانوس آرام قرار دارد. اگرچه این درخت کاج واقعی نیست، کاج جزیره نورفولک شبیه درخت کاج است و اغلب به عنوان درخت کریسمس استفاده می شود. در طبیعت، این درختان می توانند تا 200 فوت (61 متر) رشد کنند. کاج های جزیره نورفولک نیز گیاهان آپارتمانی خوبی می سازند و در داخل خانه تا ارتفاع 5 تا 8 فوت (1.5 تا 2.4 متر) رشد می کنند. این درختان بسیار مقاوم به خشکی هستند و برای رشد به آب زیادی نیاز ندارند.راز مراقبت از این نوع درخت، تامین رطوبت زیاد و نور غیر مستقیم خورشید و حفظ محدوده دمایی مناسب است.

تامین مواد مغذی مناسب
1
درخت را در خاک مناسب بکارید. در طبیعت، کاج های جزیره نورفولک در خاک شنی و کمی اسیدی رشد می کنند. این بدان معنی است که آنها به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارند که می توانید با ترکیب قسمت های مساوی آن را بسازید: 
خاک گلدان
پیت ماس
شن

کاج خود را بلافاصله پس از کاشت به طور کامل آبیاری کنید.
2
خاک را کمی مرطوب نگه دارید. این درختان خاکی را دوست دارند که به طور یکنواخت مرطوب باشد، شبیه به رطوبت خفیف یک اسفنج ساییده شده، اما خیس یا خیس نیست. قبل از آبیاری انگشت خود را به خاک بچسبانید. وقتی سطح بالای خاک (2.5 سانتی متر) خشک شد، با آب ولرم کاملاً آبیاری کنید تا آب از سوراخ های کف گلدان خارج شود.
اجازه دهید تمام آب اضافی به داخل زیر گلدانی زیر قابلمه برود. وقتی آب از جریان افتاد، زیر گلدانی را خالی کنید. 
حتی اگر فقط یک بار اتفاق بیفتد، خشک شدن شدید می تواند باعث خشک شدن سوزن ها و شاخه ها، ریزش و رشد مجدد نشود

3
مطمئن شوید که درخت نور غیر مستقیم خورشید زیادی دریافت می کند. کاج های جزیره نورفولک به چندین ساعت نور خورشید در روز نیاز دارند، اما نور مستقیم خورشید را دوست ندارند. مکان مناسبی برای این گیاه در اتاقی است که پنجره های زیادی رو به شمال شرقی یا شمال غربی دارد.
شما همچنین می توانید این درختان را در اتاق هایی با پنجره های رو به جنوب یا غرب قرار دهید، اما برای محافظت از درخت در برابر نور مستقیم باید پنجره های سایه دار باشند.
دیگر مکان‌های عالی برای کاج جزیره نورفولک شامل اتاق‌های آفتاب‌گیر و پاسیوهای سرپوشیده است.

4
در مراحل رشد کوددهی کنید. در بهار، تابستان و اوایل پاییز، کاج جزیره نورفولک را با یک کود متعادل هر دو هفته یکبار تغذیه کنید. زمانی که گیاه نیاز به آبیاری دارد، مقداری کود مایع به آب اضافه کنید و به درخت غذا دهید.
کود متعادل کودی با مقادیر مساوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است.
کاج های جزیره نورفولک نیازی به تغذیه در دوره های خواب در اواخر پاییز و زمستان ندارند.
برای اینکه بدانید چه زمانی مرحله رشد دوباره شروع می شود، در بهار به دنبال رشد سبز روشن در نوک شاخه ها باشید

پرورش کاج مطبق یا همان نورفولک سالم
1
درخت را به طور منظم بچرخانید. مانند آفتابگردانی که رو به نور می چرخد، کاج جزیره نورفولک رشد می کند یا به سمت منابع نور متمایل می شود. برای جلوگیری از رشد نامنظم درخت و کج شدن آن، گلدان را هر هفته یک چهارم دور بچرخانید.
هنگام چرخاندن گلدان مراقب باشید درخت را زیاد تکان ندهید، زیرا این درختان دوست ندارند جابجا شوند.
2
دمای مناسب را حفظ کنید. این درختان افراطی دما را دوست ندارند و در دمای کمتر از 35 فارنهایت (2 درجه سانتیگراد) یا بالاتر از 85 درجه فارنهایت (24 درجه سانتیگراد) زنده نمی مانند. دمای ایده آل در روز حدود 65 فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) است. دمای عالی در شب کمی خنک تر است، حدود 55 فارنهایت (13 درجه سانتیگراد). 
در حالی که این درختان هوای خنک‌تر در شب را دوست دارند، اما تغییرات ناگهانی را دوست ندارند. یک گوشه سایه در یک اتاق آفتابی نقطه خوبی برای این نوع درختان است، زیرا دمای شب هنگام غروب خورشید به طور طبیعی کاهش می یابد.
3
درخت را با رطوبت اضافی تامین کنید. کاج های جزیره نورفولک در زیستگاه طبیعی خود در یک مکان گرمسیری در کنار اقیانوس رشد می کنند، بنابراین هوای مرطوب را دوست دارند. رطوبت ایده آل برای این درختان 50 درصد است. می‌توانید با مه‌پاشی روزانه درخت با آب با دمای اتاق یا نصب یک مرطوب‌کننده در نزدیکی، این رطوبت را حفظ کنید. 
اگر در آب و هوای سرد یا خشک زندگی می کنید، تأمین رطوبت اضافی بسیار مهم است.
4
فقط شاخ و برگ های قهوه ای یا مرده را کوتاه کنید. این نوع درخت نیازی به هرس آرایشی ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شاخه‌هایی که می‌میرند یا نوک‌هایی که قهوه‌ای می‌شوند را کوتاه کنید. از قیچی های تیز برای کوتاه کردن شاخ و برگ های مرده استفاده کنید.
هنگامی که یک کاج نورفولک را هرس می کنید، از رشد بیشتر نقطه برش جلوگیری می کنید. بنابراین به جای تشویق رشد جدید، هرس باعث می شود رشد در جای دیگری رخ دهد و این باعث تغییر شکل درخت می شود. 
1
درخت را دور از پیش نویس ها نگه دارید. هوای سرد و گرم می تواند باعث ریزش سوزن ها شود، بنابراین مکانی را برای کاج جزیره نورفولک خود انتخاب کنید که از ورودی های هوا، فن ها و دریچه های گرمایش و سرمایش دور باشد.
همچنین باید درخت را از درها و پنجره‌هایی که می‌توانند آب‌ها را به داخل زمین وارد کنند، فاصله ایمن نگه دارید.
2
از حرکت دادن درخت خودداری کنید. سیستم ریشه کاج جزیره نورفولک بسیار شکننده است و در صورت جابجایی درخت به راحتی آسیب می بیند. درخت را حرکت ندهید مگر اینکه کاملاً مجبور باشید، و هنگامی که مکان ایده آلی را پیدا کردید که درخت در آن رشد کند، آن را تا زمانی که ممکن است در آنجا نگه دارید. 
اگر مجبورید درخت را جابجا کنید، آن را با احتیاط و فقط در فواصل کوتاه حرکت دهید.
مکانی را برای درخت پیدا کنید که به طور تصادفی جابجا نشود، ضربه نخورد، ضربه نخورد یا تکان نخورد.
3
درخت را هر چند سال یکبار تعویض کنید. گیاه را در بهار هر سه یا چهار سال یکبار، زمانی که ریشه‌ها در بالای خاک نمایان می‌شوند، دوباره بکارید. گلدان جدید را با پر کردن آن تا نیمه با خاک، ماسه و مخلوط پیت ماس ​​آماده کنید. درخت را با دقت از خاک در گلدان اصلی خود حفر کنید و آن را در خاک جدید قرار دهید. تا پایان مسیر گلدان را پر کنید و سیستم ریشه را با خاک بپوشانید.
هر بار که دوباره گلدانی می‌کنید، گلدانی را انتخاب کنید که یک اندازه بزرگ‌تر از گلدان فعلی است.
گلدان باید دارای سوراخ های زهکشی مناسبی در ته باشد تا آب اضافی خارج شود.
در حالی که این درختان دوست ندارند جابجا شوند، لازم است هر چند وقت یکبار آنها را دوباره گلکاری کنید تا خاک تازه و سیستم ریشه در حال رشد را در خود جای دهد.

عیب یابی مشکلات رایج
1
اگر شاخه ها شل و زرد شدند کمتر آبیاری کنید. کاج های جزیره نورفولک خاک مرطوب را دوست دارند، اما با آبیاری زیاد خوب عمل نمی کنند.اگر شاخه ها شل شدند یا شروع به زرد شدن کردند، درخت را کمتر آبیاری کنید. 
درخت فقط زمانی نیاز به آبیاری دارد که اینچ بالای خاک (2.5 سانتی متر) خشک شود.
اگر بیش از حد آبیاری کنید، سوزن های زرد نیز ممکن است ریزش کنند.
2
اگر سوزن ها زرد شدند آبیاری خود را تنظیم کنید. زرد شدن سوزن ها (با شاخه های شل نشده) می تواند نشانه این باشد که به درخت آب کافی نمی دهید. پس از خشک شدن خاک به طور کامل آبیاری کنید و رطوبت بیشتری برای درخت فراهم کنید. 
با مه پاش روزانه درخت می توانید رطوبت را افزایش دهید.

3
اگر شاخه های پایین قهوه ای شدند به گیاه نور بیشتری بدهید. مراقب قهوه ای شدن و افتادن شاخه های پایینی باشید. این نشانه ای است که نشان می دهد درخت نور کافی دریافت نمی کند. درخت را به یک پنجره شمال شرقی یا شمال غربی، یک پنجره سایه دار جنوبی یا غربی، یا به یک سولاریوم نزدیک کنید.
کاج های جزیره نورفولک به نور غیر مستقیم خورشید زیادی نیاز دارند.
اگر نمی توانید نور طبیعی کافی برای درخت فراهم کنید، از یک لامپ با طیف کامل که برای گیاهان طراحی شده است استفاده  کنید.
4
در صورت افت سوزن، سطح رطوبت را تنظیم کنید. انداختن سوزن هایی که تغییر رنگ نمی دهند می تواند نشانه چند چیز از جمله رطوبت زیاد یا خیلی کم باشد. اغلب، این نشانه رطوبت بسیار کم است. اگر احساس می کنید خاک خشک می شود و اغلب آبیاری نمی کنید، درخت را بیشتر آبیاری کنید. اگر خاک مرطوب است و مرتب آبیاری می کنید، آن را کاهش دهید.
انداختن سوزن‌ها همچنین می‌تواند نشان‌دهنده نزدیکی بیش از حد درخت به آب‌خور باشد.  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2022 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.