فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۲/۳/۹         
  

درختان گردو نسبت به سایر درختان میوه (سیب، مرکبات و غیره) به هرس کمتری نیاز دارند، اما قوانین هرس درختان میوه یکسان است. در چند کلمه، ما درختان جوان را در طول سال اول یا دوم هرس می کنیم (یا تربیت می کنیم) تا شکل آنها را مشخص کنیم (اسکلت تاج). شکل بسیار مهم است و می تواند بر کمیت، کیفیت و سهولت برداشت یا سایر فعالیت های کشاورزی تأثیر بگذارد. محبوب ترین شکل درختان گردو که برای آجیل یا چوب رشد می کنند، شکل Central leader ( پیشاهنگ مرکزی یا هرمی ) در این نوع هرس است. از شاخه ی مرکزی و 3 شاخه فرعی تشکیل شده است که در ارتفاع 70-80 سانتی متری از سطح زمین تشکیل شده است تا برداشت مکانیکی آسان شود.
 - فوت و فن های باغبانی
 - فوت و فن های باغبانی
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.