فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳         
  

Citrus australisAustralian lime که به فارسی لیموترش استرالیایی نامیده میشود، گیاهی از خانواده سدابیان بومی استرالیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی نیمه گرمسیری خاک: خاک های حاصلخیز
لیموترش استرالیایی
لیموترش استرالیایی

نام علمي
Citrus australis
نام لاتين
Australian lime
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"لیموترش استرالیایی" یکی از درختچه های بزرگ یا درختی کوچک است که میوه هایی خوراکی تولید می کند و اغلب در نواحی جنگلی در استرالیا می روید. این گیاه از خانواده سدابیان و جنس مرکبات محسوب می شود.
ارتفاع این درختان به بیش از 20 متر نیز می رسد. و میوه های کروی شکل و گرد و در برخی موارد گلابی شکل به قطر 2.5 تا 3.5 یا 5 سانتیمتر تولید می کند. پوست میوه ها ضخیم و به رنگ سبز یا زرد و پالپ آنها به رنگ سبز کمرنگ مشاهده می شود.برگ ها یکپارچه، بدون کرک یا در ابتدا کمی کرکدار، دمبرگ دار، واژتخم مرغی یا واژقلبی شکل هستند.
گل ها کوچک، به قطر 10 تا 15 میلیمتر و دارای 16 تا 20 پرچم بوده که در حاشیه ی برگ ها ظاهر می شوند.Australian lime Australian lime

شرایط نگهداری لیموترش استرالیایینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لیموترش استرالیایی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لیموترش استرالیایی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لیموترش استرالیایی
نواحی نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لیموترش استرالیایی
خاک های حاصلخیز


درختان لیموترش استرالیایی اغلب در حاشیه زمین های پست و نیز جنگل های بارانی نواحی نیمه گرمسیری رشد می کنند.
این گیاهان همچنین برای رشد بهتر به آبیاری منظم، نور زیاد و خاک های حاصلخیز نیاز دارند.Citrus australis Citrus australis

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این درختان را به صورت مصرف تازه خوری یا به عنوان نوشیدنی مورد استفاده قرار می دهند.
همچنین این میوه ها برای تولید نوشیدنی های دارویی، مارمالادها و طعم دهنده ها بسیار مناسب می باشند.
پوست ساییده شده و پودر شده ی میوه ها برای تهیه ی ادویه های مختلف به کار می رود. همچنین از آن می توان روغن معطری نیز استخراج نمود.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - لیموترش استرالیایی معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - لیموترش استرالیایی

نحوه تکثیر لیموترش استرالیاییتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها به آسانی انجام می پذیرد.Australian lime Australian limeمنابع :
http://www.citrusvariety.ucr.edu/citrus/roundlime.
http://www.daleysfruit.com.au/bushfood/roundlime.h
http://www.tradewindsfruit.com/content/australian-
https://en.wikipedia.org/wiki/Citrus_australis


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.