فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۷         
  

Citrus inodoraRussell River Lime که به فارسی لیموترش رودخانه راسِل نامیده میشود، گیاهی از خانواده سدابیان بومی استرالیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و مرطوب خاک: انواع مختلفی از خاک ها
لیموترش رودخانه راسِل
لیموترش رودخانه راسِل

نام علمي
Citrus inodora
نام لاتين
Russell River Lime
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"لیموترش رودخانه راسل" یا لیموترش برگ بزرگ استرالیا" با نام علمی Citrus indora یا Microcitrus indora یکی از درختان جنس مرکبات و بومی استرالیا است.
این گیاهان عموماً در جنگل های بارانی نواحی پست و گرمسیری رشد می کنند. معمولاً بومیان منطقه، بر حسب عادت، زمین ها را از این گیاهان خالی می کنند تا کشت گیاهان مورد نظرشان را نجام دهند به همین دلیل این درختان به ندرت یافت می شوند و میوه های آنها نیز به صورت تجاری مورد استفاده قرار نمی گیرند.سیتروس ایندورا درختی کوچک یا درختچه ای به طول بیش از 4 متر است. این درختان یا درختچه ها دارای خارهای برجسته ای می باشد.
میوه ها تخم مرغی شکل یا بیضی شکل و کشیده، به طول 5 تا 6.5 و عرض 3 تا 3.5 سانتیمتر و به رنگ سبز مایل به زرد می باشند. هر میوه دارای تعدادی بذر است. این بذرها کوچک، گاهی گلابی شکل، به طول 6 تا 8 و عرض 4 تا 5 میلیمتر مشاهده می شوند.
برگ ها و گل های این گیاهان بدون بو و فاقد روغن های فرار و آروماتیک هستند که این ویژگی یکی از مشخصه های این گونه از مرکبات می باشد.
برگ ها تخم مرغی شکل یا نیزه ای و به طول 8 تا 18 سانتیمتر و عرض 4 تا 10 سانتیمرت مشاهده می شود. دمبرگ ها بسیار کوتاه و به طول حدود 4 تا 8 میلیمتر می باشند.
گل ها مانند دیگر گونه های میکروسیتروس ها، کوچک می باشد. این گل ها نسبت به دیگر گونه های میکروسیتروس دارای تعداد بیشتری پرچم هستند.Russell River Lime Russell River Lime

شرایط نگهداری لیموترش رودخانه راسِلنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لیموترش رودخانه راسِل
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لیموترش رودخانه راسِل
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لیموترش رودخانه راسِل
نواحی گرم و مرطوب
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لیموترش رودخانه راسِل
انواع مختلفی از خاک ها


این گیاه در جنگل های بارانی نواحی پست و گرمسیری رشد می کند.
اطلاعات خاصی از شرایط رشد این گیاه در دست نیست اما گزارش شده که این درختان نسبت به خشکی و همچنین خاک های فقیر، مقاوم می باشند.Citrus inodora Citrus inodora

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گیاهان دارای ارزش خوراکی بوده و به صورت تازه یا آب میوه، مورد استفاده قرار می گیرند.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - لیموترش رودخانه راسِل معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - لیموترش رودخانه راسِل

نحوه تکثیر لیموترش رودخانه راسِلتکثیر آنها از طریق کشت بذرهایشان صورت می پذیرد.Russell River Lime Russell River Limeمنابع :
http://tropical.theferns.info/viewtropical.php?id=
http://www.citrusvariety.ucr.edu/citrus/inodora.ht
http://www.tradewindsfruit.com/content/russel-rive
https://en.wikipedia.org/wiki/Citrus_inodora


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.