فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۵         
  

Passiflora Incense passion flowers که به فارسی پاسیفلورا اینسنس نامیده میشود، گیاهی از خانواده گل ساعتی، بومی آمریکای مرکزی و جنوبی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و نیمه گرم خاک: خاک های مرطوب و حاصلخیز
پاسیفلورا اینسنس
پاسیفلورا اینسنس

نام علمي
Passiflora Incense
نام لاتين
passion flowers
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "پاسیفلورا اینسنس" یکی از گونه های هیبرید از جنس و خانواده ی گل ساعتی ها است. این گیاه هیبرید بین گونه های Passiflora incarnata و Passiflora cinnicata است. این گیاه گل هایی زیبا به رنگ بنفش – ارغوانی و میوه هایی زرد رنگ تولید می کند. این گونه از گل ساعتی گیاهی بسیار سریع الرشد و دارای شاخه های رونده به طول 10 تا 20 فوت یا در برخی موارد طویل تر می باشد. این گیاه هیبرید بین دو گونه ی مقاوم از گل ساعتی ها است و در نتیجه گیاه تولید شده نیز بسیار مقاوم می باشد و حتی در دمای کمتر از صفر درجه فارنهایت نیز می تواند زنده بماند. گل ها در فصل بهار ظاهر می شوند و شاخه های رونده در طول بهار و تابستان دارای گل خواهند بود. این گل ها بسیار جاذب پرندگان و زنبورهای عسل می باشند. در صورت عدم وجود گرده افشان ها، گل ها عقیم خواهند بود. گل های این گیاهان معطر می باشند. برگ ها به رنگ سبز تیره و دارای لوب می باشند که به صورت متناوب روی ساقه ها قرار گرفتند. ساقه های بالارونده نیز در بین برگ و ساقه های اصلی قرار دارند. بهترین میوه دهی در صورت گرده افشانی توسط دست و به صورت مصنوعی صورت می گیرد. میوه ها، تخم مرغی شکل، به رنگ زرد، به طول یک تا سه اینچ و دارای پالپ کمی هستند. میوه های این گیاهان خوراکی می باشند. این میوه ها از اواخر تابستان تا پاییز تشکیل می شوند. اگرچه دارای میوه های خوراکی می باشند اما عمدتاً به دلیل تولید میوه های زیبا، به عنوان گیاهی زینتی کشت می شوند. 
پاسیفلورا اینسنس در موطن خود و در نواحی گرمسیری گیاهی همیشه سبز ولی در نواحی سردسیری گیاهی خزاندار می باشد. passion flowers passion flowers

شرایط نگهداری پاسیفلورا اینسنسنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پاسیفلورا اینسنس
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پاسیفلورا اینسنس
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پاسیفلورا اینسنس
نواحی گرم و نیمه گرم
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پاسیفلورا اینسنس
خاک های مرطوب و حاصلخیز


این هیبرید یکی از گونه های مقاوم گل ساعتی نسبت به سرما است و می تواند در دمای صفر درجه فارنهایت نیز زنده بماند. شاخه های رونده در دمای 32 درجه فارنهایت از بین می روند اما در صورت گرم شدن هوا، این شاخه ها مجدداً از ریشه رشد خواهند نمود. این گیاهان به راحتی رشد می کنند و می توان آنها را در گلدان نیز نگهداری کرد. 
از نظر نیاز نوری به آفتاب کامل یا کمی سایه پراکنده نیاز دارد. اگرچه بهترین رشد را در شرایط نور کامل آفتاب دارد اما می تواند نور کم و سایه را نیز برای مدت کوتاه در طول روز تحمل کند. 
اگرچه ساقه های گلدهنده ی این گیاهان می توانند خشکی را تا حدودی تحمل کنند اما برای رشد بهینه به آبیاری منظم و کافی به ویژه در سراسر فصل رشد و فصول گرم (احتمالاً حدود 50 درصد) نیازمند است. این گیاهان می توانند خشکی را در صورت گرم نبودن هوا تحمل کنند.
استفاده از کودهای شیمیایی NPK به نسبت های 15-15-15 در هر ماه می تواند به رشد بهتر گیاه کمک کند. در صورت کم رنگ شدن و عدم یکنواختی رنگ برگ ها می توان از این کودها به فاصله هر دو هفته یکبار استفاده نمود. باید دقت کرد که کوددهی بیش از حد می تواند میزان گلدهی این گیاهان را کاهش دهد. Passiflora Incense Passiflora Incense

نحوه تکثیر پاسیفلورا اینسنستکثیر این با استفاده از کشت بذرها و نیز از طریق ریشه دار کردن قلمه های چوب نرم صورت می گیرد. passion flowers passion flowersمنابع :
http://www.learn2grow.com/plants/passiflora-incens
http://www.logees.com/passion-flower-incense-passi
http://www.tradewindsfruit.com/content/passiflora-


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.