فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۹         
  

Acacia GreggiiCatclaw Acacia که به فارسی آکاسیا پنجه گربه ای نامیده میشود، گیاهی از خانواده نیام داران بومی جنوب غربی ایالات متحده و شمال مکزیک می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی خشک دمای محیط: نواحی گرمسیری خاک: انواع مختلفی از خاک ها
آکاسیا پنجه گربه ای
آکاسیا پنجه گربه ای

نام علمي
Acacia Greggii
نام لاتين
Catclaw Acacia
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"آکاسیای پنجه گربه ای" گیاهی از خانواده نیام داران و بومی جنوب غرب ایالات متحده و شمال مکزیک می باشد. نام پنجه گربه ای به دلیل وجود خارهای متعدد قلاب مانند به آن داده شده است. که اندازه ی این خارها به اندازه ی پنجه ی گربه می باشد. این خارها در صورت تماس، می توانند لباس را پاره یا بدن افراد را زخمی کنند.این گیاه به فرم درختچه ای یا درختی کوچک است که می تواند تا حدود 10 متر ارتفاع و 20 تا 30 سانتیمتر قطر تنه رشد کند. 
برگ ها به رنگ سبز مایل به خاکستری، خزاندار، مرکب، پرمانند، دارای یک تا سه جفت برگچه ی مرکب می باشد. هر برگچه ی مرکب حدود 2 تا 3 سانتیمتر طول داشته و دارای 10 تا 18 برگچه می باشد که حدود 3 تا 6 میلیمتر نیز طول دارد.
گل ها به تعداد فراوان و در خوشه های استوانه ای شکل ظاهر می شوند. هر گل دارای پنج گلبرگ زرد رنگ به طول حدود 3 میلیمتر و تعداد زیادی پرچم زرد رنگ به طول حدود 6 میلیمتر می باشد. زنبورهای عسل در گرده افشانی گل های این گیاهان نقش عمده ای دارند.
میوه ها پهن، لگوم دار و پیچ خورده، به طول 6 تا 15 سانتیمتر است. هر غلاف میوه ها حاوی چندین بذر سخت و قهوه ای رنگ است. Catclaw Acacia Catclaw Acacia

شرایط نگهداری آکاسیا پنجه گربه اینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آکاسیا پنجه گربه ای
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آکاسیا پنجه گربه ای
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آکاسیا پنجه گربه ای
نواحی گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آکاسیا پنجه گربه ای
انواع مختلفی از خاک ها


پی اچ مناسب خاک برای این گیاه حدود 6.1 تا 8.5 است.
از نظر نیاز نوری به آفتاب کامل احتیاج دارد.
این گیاه به شرایط بیابانی نیز سازگار شده است. در این شرایط دارای ریشه ای عمیق برای جذب آب از اعماق زیاد خاک خواهد بود. همچنین می تواند از سیستم فتوسنتزی C3 برای افزایش کارایی فتوسنتز استفاده کند. بنابراین می تواند خاک های بیابانی با مواد آلی کم را نیز تحمل کرده و در این شرایط رشد کند.
زمستان های ملایم و تابستان های گرم تا بسیار گرم را می پسندد.Acacia Greggii Acacia Greggii

نحوه تکثیر آکاسیا پنجه گربه ایتکثیر آن از طریق کشت بذرها صورت می گیرد. این بذرها نیاز به خراش دهی (اسکاریفیکاسیون) برای جوانه زنی دارند. دمای مناسب برای جوانه زنی بذرهای این گیاه، دمای بالای 7.2 درجه سانتیگراد است.Catclaw Acacia Catclaw Acaciaمنابع :
http://www.fs.fed.us/database/feis/plants/shrub/ac
http://www.laspilitas.com/nature-of-california/pla
http://www.wildflower.org/plants/result.php?id_pla
https://en.wikipedia.org/wiki/Senegalia_greggii


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.