فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۴         
  

Passiflora loefgrenii garlic passion fruit که به فارسی پاسیفلورا لوفگرنی نامیده میشود، گیاهی از خانواده گل ساعتی، بومی برزیل می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و نیمه گرم خاک: خاک های حاصلخیز و زهکش دار
پاسیفلورا لوفگرنی
پاسیفلورا لوفگرنی

نام علمي
Passiflora loefgrenii
نام لاتين
garlic passion fruit
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"پاسیفلورا لوفگرنی" یا "گل ساعتی سیر" یکی از گیاهان رونده با میوه های خوراکی از خانواده گل ساعتی ها است. این گیاه دارای میوه های گرد و طویل به رنگ سبز است. پالپ میوه ها نیمه شفاف و دارای طعمی شیرین و قوی مشابه بوی سیر می باشد به همین دلیل به آن گل ساعتی سیر گفته می شود. این گیاه چند ساله بوده و دارای ساقه های بالارونده و برگ های سه گوش است که ارتباط خویشاوندی نزدیکی با P. mollisima دارد. گل ها به رنگ صورتی-بنفش بوده که در انتهای شاخه های طویل ظاهر می شوند. این گونه از گل ساعتی ها دارای پراکنش کمتری است بنابراین نسبت به گونه های دیگر کمتر شناخته شده است. میوه های آن خوراکی بوده و توسط بومیان به مصرف می رسند. این گونه ها بومی سواحل جنوبی اقیانوس اطلس در برزیل می باشند. 
گل های این گیاهان از تابستان تا پاییز تشکیل می شوند. garlic passion fruit garlic passion fruit


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پاسیفلورا لوفگرنی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پاسیفلورا لوفگرنی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پاسیفلورا لوفگرنی
نواحی گرم و نیمه گرم
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پاسیفلورا لوفگرنی
خاک های حاصلخیز و زهکش دار

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیاین گیاهان برای رشد بیشتر به خاک های حاوی کمپوست نیاز دارند. خاک آنها نیز نباید برای مدت طولانی خشک باشد. آبیاری منظم در افزایش عملکرد آن مؤثر می باشد. 
در برزیل، بهترین رشد را در نواحی با آفتاب کامل به همراه کمی سایه خواهد داشت.
این گیاه نسبت به سرما نیز تا حدودی مقاوم است. ولی توصیه می شود زمانی که دمای هوا به کمتر از 2 درجه سانتیگراد (35 درجه فارنهایت) می رسد، این گیاهان را به گلخانه منتقل نمود. پاسیفلورا لوفگرنی - معرفی درختان میوه پاسیفلورا لوفگرنی - معرفی درختان میوه

هشدار - عوارض جانبیتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. قبل از کشت بهتر است بذرها را به مدت 10 دقیقه در مخلوط یک قسمت مایع ضدعفونی کننده به همراه 10 قسمت آب غوطه ور کرد. خاک مورد نیاز برای کشت بذرها باید غنی از مواد آلی و به خوبی آبیاری شده باشد. مخلوطی از دو قسمت خاک باغچه و یک قسمت پرلیت برای کشت بذرها مناسب است. برای کشت می توان از گلدان هایی به طول 7 تا 10 سانتیمتر و عرض 5 تا 8 سانتیمتر استفاده کرد. گلدان ها باید دارای سوراخ هایی برای زهکشی باشند. سپس بذور را در داخل گلدان ها به صورت سطحی کاشته و روی آن را با یک لایه (7 میلیمتر) خاک نرم می پوشانند. باید توجه کرد که تا زمان جوانه زنی بذرها، خاک سطحی خشک نشود. دمای مناسب برای جوانه زنی بذرها حدود 20 تا 25 درجه سانتیگراد است و دماهای کمتر از 18 درجه سانتیگراد و بیش از 28 درجه سانتیگراد در جوانه زنی اختلال ایجاد می کند. بذرها حدود یک تا سه ماه پس از کشت جوانه خواهند زد. - -منابع :
http://www.strangewonderfulthings.com/244.htm
https://en.wikipedia.org/wiki/Passiflora_loefgreni
https://www.anniesannuals.com/plants/view/?id=3618


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.