فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۲/۷/۴         
  

Gladiolus persicus که به فارسی گلایول ایرانی نامیده میشود، گیاهی از خانواده زنبق، بومی خراسان شمالی (مشهد) می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 18-25 خاک: ترکیب رس و ماسه
گلایول ایرانی
گلایول ایرانی

نام علمي
Gladiolus persicus
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ارتفاع گیاه گلایول ایرانی به کمتر ار 50 سانتیمتر می رسد. گلها به طول 3 سانتیمتر هستند و رنگ آنها ارغوانی و بنفش تیره هستند. فصل گلدهی از فروردین تا اردیبهشت است. این گونه تنها در استان فارس و خراسان شمالی گزارش شده است.

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گلایول ایرانی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گلایول ایرانی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گلایول ایرانی
18-25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گلایول ایرانی
ترکیب رس و ماسه

نحوه تکثیر گلایول ایرانی


این گیاه از طریق پیاز تکثیر می شوند و پیازها بسته به رقم نیاز سرمایی متفاوتی دارند ولی به طور متوسط 5 ماه در دمای حدود 5 درجه سانتیگراد خواب پیازها را می شکند.

منابع :
بررسی تنوع ژنتیکی گونه گلایول ایرانی با استفاده ا


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.