فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۵         
  

Gladiolus italicus که به فارسی گلایول ایتالیایی نامیده میشود، گیاهی از خانواده زنبق، بومی مشهد (کلات) می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 18-23 خاک: خاک دارای زهکشی کامل
گلایول ایتالیایی
گلایول ایتالیایی

نام علمي
Gladiolus italicus
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گلایول اروپایی یکی از گیاهان شاخه بریده زراعی محسوب می شود. این گیاه گل آذین به صورت سنبله دارد و گل ها معمولا به رنگ بنفش کم رنگ یا ارغوانی دیده می شوند. این گیاه با پداژه تکثیر می شود و پتانسیل زیادی برای تلاقی و هیبریداسیون با گونه ها دیگر را داراست. کورم های این گیاه را می توان از منشا و زادگاهش در مشهد، کلات و الموت تهیه کرد.

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گلایول ایتالیایی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گلایول ایتالیایی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گلایول ایتالیایی
18-23 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گلایول ایتالیایی
خاک دارای زهکشی کاملمنابع :
مطالعه کاریوتایپ سه جمعیت گلایول Gladiolus italicu


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.