فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۸         
  

Iris aucheri که به فارسی زنبق کمانی نامیده میشود، گیاهی از خانواده زنبق، بومی کردستان می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-18 خاک: خاک های کوهپایه
زنبق کمانی
زنبق کمانی

نام علمي
Iris aucheri
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ارتفاع گیاه زنبق کمانی 35 سانتیمتر می باشد. به سادگی توسط ساقه خوب رشد نموده و از تعداد زیادی برگ پهن به رنگ سبز براق پوشیده شده و قابل تشخیص است. گل های آبی کم رنگ این گونه دارای آویزهای بالدار و به طول 5 سانتیمتر می باشد. طول درفش های گسترده نصف طول آویزها می باشد. این گونه ها در کوهپایه های سنگلاخی و برخی مواقع در مزارع و از ارتفاع 550 تا 2100 متری دیده می شود. فصل گلدهی از اسفند تا فروردین می باشد.

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه زنبق کمانی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  زنبق کمانی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  زنبق کمانی
15-18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  زنبق کمانی
خاک های کوهپایه

سایر اطلاعات


برای کاشت جمعی در حاشیه ها و کاشت در باغچه های سنگی مناسب است.

منابع :
بررسی تنوع کاریوتیپی چند گونه از زنبق های بومی ایر


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.