فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۹         
  

Eugenia aggregataCherry of the Rio Grande که به فارسی گیلاس ریو گرَند نامیده میشود، گیاهی از خانواده مورد بومی برزیل می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و نیمه گرم خاک: خاک هایی با مواد غذایی کافی و کمی اسیدی
گیلاس ریو گرَند
گیلاس ریو گرَند

دانستنیهای علمینام علمي
Eugenia aggregata
نام لاتين
Cherry of the Rio Grande
خانواده (تيره)


"گیلاس ریو گِرَند" درختچه ای همیشه سبز و بومی برزیل است که میوه های کوچکی به رنک قرمز تیره تا ارغوانی تولید می کند. این میوه ها مزه ای شیرین و مشابه طعم گیلاس دارند. گیلاس ریو گرَند گیلاس ریو گرَند

خصوصیات - معرفیگیلاس ریو گرند درختچه ای همیشه سبز از خانواده مورد (Myrtaceae) و در اندازه های متوسط تا کوچک (10 تا 20 فوت) می باشد.
گل ها به رنگ سفید و کوچک، دارای چهار گلبرگ و تعداد زیادی پرچم هستند.
برگ ها به طول 2 تا 3 اینچ، به رنگ سبز براق و گاهی در مرکز برگ به سمت پاییت تاخورده اند.میوه ها گرد، به قطر یک تا دو اینچ، به رنگ قرمز تیره تا ارغوانی، سته، با طعمی شیرین و مشابه طعم گیلاس شیرین هستند.
در فلوریدا معمولاً گلدهی از اوایل مارچ آغاز شده و فصل گلدهی چندین ماه (گاهی تا ماه می) طول می کشد. میوه ها نیز حدود سه هفته پس از گلدهی می رسند.Cherry of the Rio Grande Cherry of the Rio Grande

شرایط نگهداری گیلاس ریو گرَندنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گیلاس ریو گرَند
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گیلاس ریو گرَند
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گیلاس ریو گرَند
نواحی گرم و نیمه گرم درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گیلاس ریو گرَند
خاک هایی با مواد غذایی کافی و کمی اسیدی


این گیاه برای رشد نیاز به شرایط نگهداری و حفاظت خاصی ندارد. 
اندازه و کیفیت میوه در این درختچه به میزان مواد غذایی دریافتی و مقدار آبیاری کافی در زمان توسعه ی میوه ها بستگی دارد.در سال اول کشت، گیاه به مقدار کافی مواد غذایی (NPK) به نسبت های مساوی 1:1:1 نیاز دارد. همچنین کود دریافتی باید حاوی مقادیر مناسبی از منیزیم نیز باشند.
کمبود آهن در خاک های آهکی، ایجاد مشکل برای گیاه می کند. این عنصر باید به صورت سکوسترین 138به صورت محلولپاشی یا تزریق در خاک، به خاک اضافه گردد.
در صورت نیاز از دیگر عناصر میکرو نیز باید استفاده نمود.آبیاری گیاه در تمام طول رشد آن به خصوص در زمان تولید گل و توسعه ی میوه ها باید به صورت منظم انجام گیرد. هر چند که این گیاه خشکی را نیز می تواند برای مدت مشخصی تحمل کند.
گیاهان بالغ دمای تا 20 درجه فارنهایت را می توانند تحمل کنند ولی گیاهان جوان باید در برابر سرما محافظت شوند.Eugenia aggregata Eugenia aggregata

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های گیلاس ریو گرند را به صورت خام و یا از آنها برای تهیه ی انواع ژله ها، مرباها یا آب میوه استفاده می شود.
گیلاس ریو گرند را بسیار به ندرت و برای ایجاد تاجی زیبا هرس می کنند. معمولاً هرس این گیاه به منظور ایجاد پرچین صورت نمی گیرد.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - گیلاس ریو گرَند معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - گیلاس ریو گرَند

نحوه تکثیر گیلاس ریو گرَند


این گونه ی گیاهی معمولاً از طریق کشت بذر تکثیر می شود. بذرها در کمتر از یک ماه جوانه می زنند اما ممکن است تا پنج سال طول بکشد تا به باردهی و تولید محصول برسند.
بهترین روش برای تکثیر این گیاه می تواند استفاده از قلمه یا پیوند باشد.Cherry of the Rio Grande Cherry of the Rio Grandeمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/73498/#b
http://edibleplantproject.org/cherryriogrande/
http://en.wikipedia.org/wiki/Eugenia_involucrata
http://plants.ifas.ufl.edu/node/157
http://toptropicals.com/catalog/uid/Eugenia_aggreg
http://www.daleysfruit.com.au/fruit%20pages/cherry
http://www.quisqualis.com/13chrriogjoy.html
http://www.tradewindsfruit.com/content/cherry-of-t


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.