فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۴/۲۸         
  

Tulipa micheliana که به فارسی لاله خط دار نامیده میشود، گیاهی از خانواده سوسنی ها، بومی خراسان رضوی، خراسان شمالی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 18-20 خاک: مکان های صخره ای
لاله خط دار
لاله خط دار

نام علمي
Tulipa micheliana
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


لاله خط دار در حدود 15 سانتیمتر ارتفاع دارد. توسط گل های درشت قرمز تا 6 سانتیمتر طول و وجود خطوط کم و بیش مشخص به رنگ بنفش پر رنگ بر روی برگ های پهن و همچنین وجود پرزهای ریز بر روی ساقه و برگ از سایر گونه ها متمایز می گردد. در قاعده قطعات گلپوش این گونه لکه سیاهی دیده می شود که برخی دارای حاشیه زرد است. جز رستنی های مناطق استپی گرگان و خراسان بوده و در ارتفاعات حدود 1000 تا 1800 متری در ماه فروردین و اردیبهشت می روید. تمام لاله هایی که پوشینه های پیاز نمدی، ساقه کرکدار، برگ های مخططو یک گل بزرگ قرمز که لکه ای سیاه با حاشیه ای زرد در قاعده هر یک از قطعات گلپوش دارد، متعلق به این گونه یعنی لاله خط دار است. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لاله خط دار
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لاله خط دار
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لاله خط دار
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لاله خط دار
مکان های صخره ایمنابع :
Abduraimov و همکاران، 2015،The ontogenesis and ont


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.