فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۵         
  

Tulipa hoogiana که به فارسی لاله کوه نامیده میشود، گیاهی از خانواده سوسنی ها، بومی گلستان و رامسر و ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 18-20 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
لاله کوه
لاله کوه

نام علمي
Tulipa hoogiana
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این لاله متعلق به خانواده لیلیاسه است که گونه های آن بیشتر در مناطق معتدله و نیمه گرمسیری پراکنش دارند. لاله ها پلی مورف هستند از طرفی به دلیل امکان هیبریداسیون بین گونه ای، شناسایی و تفکیک گونه های این جنس عمدتا مشکل است. ازجمله مطالعاتی که توانسته در مورد تعیین جایگاه گونه ها کمک نماید، مطالعه پیاز و کرک های گونه های آن است. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لاله کوه
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لاله کوه
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لاله کوه
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لاله کوه
در دشت ها و کوهپایه ها

سایر اطلاعات


در این گونه کرک ها درهم پیچیده، نامنظم و پشمی شکل اند و در تمام بخش پیاز وجود دارد. در بخش تحتانی، کرک ها متراکم تر و پوسته پیاز قهوه ای روشن، نازک، شکننده و کاغذی است. 

منابع :
سالار و همکاران، مطالعه آناتومی پیاز گونه‌های لاله


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.