فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۱۱         
  

Tulipa humilis که به فارسی لاله ریزه نامیده میشود، گیاهی از خانواده سوسنی ها، بومی بجنورد (خراسان شمالی)، لرستان می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 20-22 خاک: مکان های صخره ای
لاله ریزه
لاله ریزه

نام علمي
Tulipa humilis
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


لاله ریزه در حدود 15 سانتیمتر ارتفاع دارد. وطن این لاله کوچک مناطق مرتفع کوه های زاگرس و البرز بوده و معمولا گل های آن در نزدیکی برف های در حال ذوب دیده می شود. برای گیاهشناسان این گونه یک گیاه گیج کننده است، زیرا رنگ های متنوع آن گاهی به رنگ سفید آمیخته با کمی قرمز ازخارج با قاعده گل پوش های زرد و پرچم های زرد با سیاه دیده شده و گاهی نیز رنگ گل آن قرمز ارغوانی تیره با یک لکه سیاه در قاعده بوده که ممکن است حاشیه این لکه زرد باشد. با این حال چون همیشه دارای یک گل بوده و تقریبا همیشه سه برگ دارد قابل تشخیص است ودر ماههای فروردین تا خرداد می روید. این گونه لاله بیشتر با لاله Tulipa pulchella اشتباه گرفته می شود.

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لاله ریزه
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لاله ریزه
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لاله ریزه
20-22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لاله ریزه
مکان های صخره ایمنابع :
علی محمد اسعدی و همکاران، 1398، بررسي خصوصيات رويش


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.