فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۳         
  

Synsepalum subcordatumGIANT MIRACLE FRUIT که به فارسی میراکِل غول پیکر نامیده میشود، گیاهی از خانواده ساپوتاسه بومی غرب آفریقا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و مرطوب خاک: خاک های مرطوب با بافت متوسط
میراکِل غول پیکر
میراکِل غول پیکر

دانستنیهای علمینام علمي
Synsepalum subcordatum
نام لاتين
GIANT MIRACLE FRUIT
خانواده (تيره)


این نوع از درخت میراکِل، میوه ای بزرگتر از میراکل اصلی (میوه جادویی) تولید می کند ولی محبوبیت میوه های میراکل اصلی را ندارد.
میوه های این گیاهان به صورت تازه خوری مصرف می گردد. و مزه ای ترش و شیرین دارند.
این درختان بومی نواحی غرب آفریقا می باشند.میراکِل غول پیکر میراکِل غول پیکر

خصوصیات - معرفیدرخت میراکل غول پیکر، درختی در اندازه های متوسط یا به صورت درختچه هایی بزرگ دیده می شود که بسیار شبیه به درختچه میراکل (SYNSEPALUM DULCIFICUM) اما بزرگتر می باشد.
این گونه دارای برگ های بزرگتر و نیز میوه های بزرگتری است. این گونه ها نسبت به گونه ی dulcificum، پرحاصلتر نیز می باشد، به ویژه در گیاهان جوانتر این امر به راحتی مشهود است.
درختان بالغ به حدود 10 تا 15 فوت ارتفاع می رسند اما به طور معمول به صورت درختچه هایی به ارتفاع 4 تا 5 فوت وجود دارد.
گل ها نامحسوس و نامشخص و به رنگ قهوه ای هستند.
میوه ها قرمز رنگ، کشیده و دارای مزه ای شیرین تا ترش و شیرین می باشند. این میوه ها چندبار در سال تولید می شوند. این میوه ها دارای یک نوع گلیکوپروتئینی هستند که در اثر خوردن، احساس ترشی روی زبان ایجاد می کنند.GIANT MIRACLE FRUIT GIANT MIRACLE FRUIT

شرایط نگهداری میراکِل غول پیکرنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه میراکِل غول پیکر
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  میراکِل غول پیکر
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  میراکِل غول پیکر
نواحی گرم و مرطوب
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  میراکِل غول پیکر
خاک های مرطوب با بافت متوسط


این درختان کند رشد بوده و برای رشد به خاک های اسیدی و زهکش دار و مکان های کم نور و سایه دار نیاز دارند. و نسبت به سرما حساس می باشند.
همچنین مخلوط کردن پیت یا پرلیت با خاک بستر میراکل نتیجه بهتری می دهد. هنگام آبیاری بسیار مراقب باشیم که از زهکشی خوبی برخوردار است یا خیر. خاکهای خیس را نمی پسندد. رطوبت هوای بالایی نیاز دارد. از کودهای محلول در آب استفاده شود نتیجه مطلوب تری می دهد. Synsepalum subcordatum Synsepalum subcordatum

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


خواص درمانی و کاربردها:

میوه های این گیاه را هم به صورت تازه خوری و هم به صورت فریز کرده برای استفاده های آتی می توان به مصرف رساند.
از میوه های این گیاه به عنوان محرک و اشتهاآور استفاده می شود.معرفی و راهنمای پرورش گیاهان دارویی - میراکِل غول پیکر معرفی و راهنمای پرورش گیاهان دارویی - میراکِل غول پیکر

نحوه تکثیر میراکِل غول پیکرتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. با توجه به اینکه این بذرها به سرعت قوه نامیه خود را از دست می دهند بنابراین باید بلافاصله پس از برداشت، کشت گردند.
از کشت بذر تا تولید میوه حدود 2 تا 5 سال به طول می انجامد. از زمان گلدهی تا زمان میوه دهی نیز حدود 30 تا 45 روز زمان لازم است. GIANT MIRACLE FRUIT GIANT MIRACLE FRUITمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Synsepalum
http://www.gflora.com/zen-cart/index.php?main_page
http://www.tradewindsfruit.com/content/giant-mirac
https://toptropicals.com/catalog/uid/synsepalum_su


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.