فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۹         
  

Syzygium forte WHITE APPLE که به فارسی سیب سفید نامیده میشود، گیاهی از خانواده میرتاسه، بومی نواحی گرمسیری شمال استرالیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: محیط تاریک رطوبت: کاملا خشک دمای محیط: نواحی گرمسیری خاک: خاک های مرطوب، هوموسی و غنی از مواد غذایی با بافتی متوسط تا سبک و زهکش دار
سیب سفید
سیب سفید

دانستنیهای علمینام علمي
Syzygium forte
نام لاتين
WHITE APPLE
خانواده (تيره)


جنس Syzygium یکی از جنس های خانواده مورد (Myrtaceae) می باشد. این جنس شامل حدود 1200 تا 1800 گونه بوده که گونه های آن به طور کلی بومی بخش های وسیعی از آفریقا و ماداگاسکار، سراسر اسیا، شرق اقیانوس آرام، مالزی تا شمال شرق استرالیا هستند. 52 گونه از این گیاهان در استرالیا یافت شده اند. 
اکثر گونه های این گیاهان، درختان و درختچه هایی همیشه سبز هستند. چندین گونه از آن به عنوان گیاهی زینتی کشت می شوند و دارای شاخ و برگ جذاب هستند. برخی از گونه ها نیز دارای میوه های خوراکی بوده که به صورت خام یا به عنوان مربا یا ژله مورد استفاده قرار می گیرند. تعدادی از گونه های دارای میوه های خوراکی در نواحی گرمسیر سراسر جهان کشت می شوند. 
امروزه جنس Syzygium با جنس Eugenia از نظر طبقه بندی علمی اشتباه گرفته می شود، اما جنس اخیر دارای تنوع بسیار وسیعی در نواحی گرمسیری است. سیب سفید سیب سفید

خصوصیات - معرفی"سیب سفید" یکی از گونه های جنس Syzygium است که بومی استرالیا است و به دلیل رنگ میوه ها به این نام، نامگذاری شده است. بخش خارجی میوه ها شباهت زیادی به گوآوا دارد. 
این گیاه درختی در اندازه های متوسط و پوستی به رنگ قهوه ای تیره تا قهوه ای – نارنجی است که تمایل به کاغذی شدن دارد. 
برگ ها دارای پهنکی بزرگ، به طول 7 تا 14 سانتیمتر و عرض 4 تا 9 سانتیمتر، ضخیم، چرمی و با حدود 8 تا 15 جفت رگبرگ جانبی است. در سطح این برگ ها نقاط تولید کننده روغن وجود دارد که در زیر میکروسکوپ به راحتی قابل مشاهده است.  
گل ها در زمان شکوفایی دارای براکته یا فاقد براکته است. کاسه گل لوله ای به قطر 6 تا 8 میلیمتر، با دمگلی به طول 6 تا 12 میلیمتر دیده می شود. گلبرگ ها به قطر 6 میلیمتر و دارای نقاط حاوی روغن و کوچک هستند. هر گلبرگ حدود 100 نقطه حاوی روغن دارد. پرچم ها به تعداد زیاد که هر یک دارای میله ای به طول 9 تا 18 میلیمتر هستند. 
میوه ها گرد یا تخم مرغی شکل به ابعاد 30 تا 40 در 30 تا 40 میلیمتر، با کالیکسی پایا به طول 2 میلیکتر، پریکارپ میوه به صورت گوشتی و دارای یک بذر است. این میوه ها تماماً به رنگ سفید دیده می شوند.WHITE APPLE WHITE APPLE

شرایط نگهداری سیب سفیدنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه سیب سفید
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  سیب سفید
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  سیب سفید
نواحی گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  سیب سفید
خاک های مرطوب، هوموسی و غنی از مواد غذایی با بافتی متوسط تا سبک و زهکش دار


درخت سیب سفید به خوبی در جنگل های بارانی رشد می کند اما بیشتری رشد و عملکرد را در جنگل های ساحلی و روی خاک های شنی یا کمی صخره ای دارد. 
این گیاه می تواند در برابر بادهای قوی و دریایی مقاومت کند.
اغلب خاک های مرطوب، هوموسی و غنی از مواد غذایی با بافتی متوسط تا سبک و زهکش دار را ترجیح می دهد. 
به دلیل داشتن سیستم ریشه ای قوی و گسترده، نیاز به فضای زیادی دارد.  Syzygium forte Syzygium forte

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گیاه ارزش تازه خوری داشته و دارای بافتی ترد می باشند. این میوه ها به رنگ سفید و به قطر حدود 30 میلیمتر هستند که دارای یک بذر بزرگ می باشند. 
در برخی موارد از چوب این درختان نیز استفاده می شود. اطلاعات زیادی در منابع مختلف از نوع و کیفیت چوب این گونه موجود نیست. سیب سفید - معرفی درختان میوه سیب سفید - معرفی درختان میوه

نحوه تکثیر سیب سفیدازدیاد این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. بذرها را باید بلافاصله پس از برداشت میوه های رسیده، کشت نمود. در این صورت بذور می توانند حدود 4 هفته پس از کشت، جوانه بزنند. WHITE APPLE WHITE APPLEمنابع :
http://keys.trin.org.au/key-server/data/0e0f0504-0
http://tropical.theferns.info/viewtropical.php?id=
https://en.wikipedia.org/wiki/Syzygium


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.