فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۵         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه رز وحشی عبارتند از: نور: زیاد رطوبت: متوسط وخاک همیشه مرطوب دما: 12_25 خاک: خاک باغچه با زهکشی بالا
رز وحشی
رز وحشی

دانستنیهای علمینام علمي
Rosa Brunonii
نام لاتين
wild rose
خانواده (تيره)

رز وحشی گیاهی بوته ای از خانواده ی گل سرخیان (رزاسه) بومی غرب آسیاست.رز وحشی رز وحشی

خصوصیات - معرفی


رز وحشی گیاهی بوته ای و بالارونده است. ساقه ی گیاه خاردار است و برگ ها مرکب و دارای 5 تا 7 برگچه هستند . گل ها زیبا ، خوشبو و معطر و سفید رنگ بوده و دارای 5 گلبرگ هستند. گل ها به صورت خوشه ای در انتهای شاخه ها ایجاد می شوند. میله های پرچم به یک ستون متصل می شوند و در مرکز گل پرچه ها انبوه و به رنگ زرد هستند.میوه ها قهوهای-بنفش و یا قرمز تیره هستند و اندازه ی حدود یک سانتی متر دارند و براق و نرم هستند.بوته ها 4 تا 6 متر طول دارند. برگچه های جوان ظاهری بنفش رنگ دارند. خارهای روی ساقه حدود 5 میلی متر طول دارند. برگ های مرکب حاوی 7 ، 5 و یا 3 برگچه هستند. گل ها به صورت خوشه ای و در سرشاخه های ایجاد می شوند و اندازه ای حدود 3 تا 5 سانتی متر دارند.زیستگاه این گیاه عموما جنگل ، بیشه ، در حاشیه جنگل ها، و دره ها ست.برگ های جدید که در نوک شاخه ها به وجود می آیند فاقد کرک هستند. خارها قهوه ای رنگ ، خمیده هستند.گل های این گیاه برای مدت دو هفته در اواسط تابستان بر روی بوته باقی می مانند. و در سال فقط یکبار گل می دهند.wild rose wild rose


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه رز وحشی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  رز وحشی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  رز وحشی
18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  رز وحشی
خاک باغچه با زهکشی بالا

نحوه تکثیر رز وحشی


برای تکثیر این گیاه می توان از ساقه ی آن قلمه تهیه کرد و در ماسه ی خیس قرار داد تا ریشه در قلمه ها ایجاد شود.برای تکثیر این گیاه از طریق بذر بایستی بذرها تا زمانی که موقعیت کاشت آن ها فراهم شود در یخچال نگهداری نمود.wild rose wild roseمنابع :
http://eol.org/pages/11159659/details
http://fr.wikipedia.org/wiki/Rosa_brunonii
http://www.efloras.org/florataxon.aspx?flora_id=5&
http://www.flowersofindia.net/catalog/slides/Himal
http://www.plantexplorers.com/vandusen/product_inf
http://www.rogersroses.com/gallery/DisplayBlock~bi


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.