فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۱/۳۱         
  

شوری از مهترین عاملهای محدود کننده فرایندهای فیزیولوژیکی در گیاهان بوده و در نواحی نیمه خشک ممکن است اثرهای شدیدی بر رشد و زنده مانی گیاهان داشته باشد.معمول تزین شوری که در بیشتر مناطق خشک و نیمه خشک به دلیل کمبود آب رخ مینماید، شوری ناشی از کلرید سدیم است.
چرا برگ های رز برنزه می شوند ؟ - فوت و فن های باغبانی
چرا برگ های رز برنزه می شوند ؟ - فوت و فن های باغبانی

با توجه به اینکه رز ها از محبوب ترین گیاهان گلدار در جهان بوده و به دلیل گوناگونی در رنگ و شکل گل،یکی از مهمترین گیاهان در محوطه سازی اند،به به شوری هایی با هدایت الکتریکی بالاتر از سه دسی زیمنس بر متر حساس هستند.چرا برگ های رز برنزه می شوند ؟


افزایش شوری آب آبیاری مقدار سبزینه و بیشینه کارایی فتوسیستم گیاه را کاهش داده به طوری که پس از گذشت زمان برگها برنزی می شوند. ارتفاع گل و تعداد گل ها کاهش پیدا می کند.چرا برگ های رز برنزه می شوند ؟


آب شویی خاک ،ایجاد سیستم زهکشی موثر ،استفاده کود ها در یک برنامه تقسیم شده به صورت چند مرحله ای ،آبیاری کامل قبل و بعد از کود دهی ،افزودن گوگرد ارگانیک معدن به خاک به منظور خنثی کردن شوری، نمک و قلیاییت خاک را کاهش چشم گیری می دهد و باعث رشد بهتر رز ها خواهد شد.چرا برگ های رز برنزه می شوند ؟
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.