فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۴         
  

Iris hymenosptha که به فارسی زنبق سیمین رگه نامیده میشود، گیاهی از خانواده زنبق، بومی فارس، کرمان می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-18 خاک: خاک دارای زهکشی کامل
زنبق سیمین رگه
زنبق سیمین رگه

نام علمي
Iris hymenosptha
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ارتفاع گیاه زنبق سیمین رگه 10 سانتیمتر است. این گونه شباهت نزدیکی با زنبق شفاف دارد و اختلاف مهم آنها در پوشش محافظ گل هاست به طوریکه در این گونه پوشش ها بلندتر از لوله گلپوش بوده، غشایی باریک و به رنگ سفید هستند در حالیکه در گونه زنبق شفاف به رنگ سبز و کوتاه تر از گلپوش هستند. این گیاه مدت زیادی با سایر گونه ها اشتباه می گردید. این گونه در دامنه های خشک از کرمان تا فارس، اصفهان و کردستان دیده می شود. فصل گلدهی اسفند تا فروردین است.

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه زنبق سیمین رگه
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  زنبق سیمین رگه
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  زنبق سیمین رگه
15-18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  زنبق سیمین رگه
خاک دارای زهکشی کاملمنابع :
فلور ایرانیکا


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.