فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۵         
  

Eugenia lutescensPERINHA که به فارسی پِرینها نامیده میشود، گیاهی از خانواده مورد بومی مرکز برزیل می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی نیمه گرمسیری خاک: خاک هایی با مواد آلی مناسب
پِرینها
پِرینها

نام علمي
Eugenia lutescens
نام لاتين
PERINHA
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "پِرینها" درختچه ای است که حدود 1.5 تا 2 متر نیز می تواند طول داشته باشد. این گیاه بومی تیغستان ها و بوته زارهای مرکز برزیل است.

برگ ها و میوه ها کرکدار می باشند. برگ ها دارای آرایش متقابل، ساده، کرکدار هستند. سطح رویی برگ ها به رنگ سبز مایل به خاکستری است. این برگ ها استوانه ای شکل، به طول 3 تا 6 سانتیمتر و پهنای 0.6 تا 1 سانتیمتر بوده و دارای دمبرگی به طول 0.2 تا 0.6 سانتیمتر می باشند.

گل ها هرمافرودیت، جانبی و دارای ساقه ای به طول 2 تا 3.5 سانتیمتر هستند. این گل ها دارای دو براکته و چهار گلبرگ جدا و واژتخم مرغی می باشند. گلبرگ ها به رنگ سفید مشاهده می شوند.

میوه ها گِرد، به قطر 3 تا 4 سانتیمتر، به رنگ زرد تیره و کرکدار، با پالپی شیرین هستند. هر میوه حاوی یک یا تعداد بیشتری (به ندرت دو عدد) بذر می باشد.
بذرها بزرگ، گرد و صاف هستند.PERINHA PERINHA

شرایط نگهداری پِرینهانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پِرینها
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پِرینها
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پِرینها
نواحی نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پِرینها
خاک هایی با مواد آلی مناسب


این گیاه روی خاک های غنی از مواد غذایی به خوبی رشد می کند. معمولاً در خاک های عمیق و به خوبی آبیاری شده با پی اچ اسیدی (4.1 تا 5.6) رشد بهتری دارند.

آب و هوای نیمه گرمسیری با حداقل دمای -3 درجه سانتیگراد در زمستان و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد در تابستان را ترجیح می دهند.
همچنین می توانند سرما و خشکی را بیش از پنج ماه به همراه شرایط بارندگی کم یا بدون بارندگی را تحمل کنند.Eugenia lutescens Eugenia lutescens

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گیاه از ماه های نوامبر تا ژانویه برداشت می شوند. این میوه ها ارزش خوارکی داشته و به صورت تازه یا در شکلات ها، شیرینی ها، مرباها، آب میوه ها و بستنی ها استفاده می گردند.
گل ها نیز توانایی خوبی برای جذب زنبورهای عسل دارند. معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - پِرینها معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - پِرینها

نحوه تکثیر پِرینهاتکثیر این گیاه از طریق کشت بذرهای آن صورت می گیرد. این بذرها از میوه های کاملاً رسیده خارج شده و شسته می شوند و سپس در سایه خشک می گردند. بذرها را در گلدان ها یا خزانه ای که حاوی 30% شن، 40% رس و 30% خاک باغچه یا ماده ی آلی باشد کشت می کنند. بذرها پس از حدود 65 روز شروع به جوانه زنی می کنند و پس از گذشت حدود 92 روز، 80 درصد بذرها جوانه خواهند زد. نهال های بذری در محیط هایی با نور زیاد نگهداری شده و پس از اینکه به حدود 25 تا 30 سانتیمتر طول رسیدند، (6 تا 8 ماه پس از جوانه زنی بذرها) برای کشت در زمین اصلی آماده می گردند.PERINHA PERINHAمنابع :
http://sv.wikipedia.org/wiki/Eugenia_lutescens
http://www.colecionandofrutas.org/eugenialutescens
http://www.tradewindsfruit.com/content/perinha.htm


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.