فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳         
  

Citrus MeyeriMeyer lemon که به فارسی مِیِر لمون نامیده میشود، گیاهی از خانواده سدابیان بومی چین می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی نیمه گرمسیری خاک: خاک های حاصلخیز
مِیِر لمون
مِیِر لمون

نام علمي
Citrus Meyeri
نام لاتين
Meyer lemon
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی"مِیِر لمون" یکی از گیاهان خانواده مرکبات و بومی چین می باشد. این گیاه اولین بار در مرکز تحقیقات کشاورزی Frank Nicholas Meyer تولید شده است. 
این گیاه معمولاً به عنوان گیاهی زینتی و یا گلدانی در چین پرورش می یابد.
سیتروس مِیِر درختی به طول 2 تا 3 متر است که با هرس می تواند رشد کوتاهتری نیز داشته باشد.برگ های آن به رنگ سبز تیره و صیقلی و براق هستند.
گل ها به رنگ سفید با پایه ای ارغوانی رنگ و معطر می باشند.
میوه ی این گیاه به رنگ زرد و گردتر از لیموی حقیقی است. پوست میوه ها معطر، نازک، به رنگ زرد پررنگ و در صورت رسیدن دارای رنگ نارنجی کمرنگ می باشند. این میوه ها نسبت به دیگر گونه های لیمو، دارای مزه ای شیرین تر و کمتر اسیدی می باشند. پالپ آنها به رنگ زرد تیره و حاوی بیش از 10 بذر در هر میوه می باشد.Meyer lemon Meyer lemon

شرایط نگهداری مِیِر لموننور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه مِیِر لمون
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  مِیِر لمون
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  مِیِر لمون
نواحی نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  مِیِر لمون
خاک های حاصلخیز


سیتروس مِیِر یکی از گونه هایی است که برای رشد در آب و هوای گرم به خوبی مقاوم شده است. اما همچنین در آب و هوای سردتر که در طول سال به طور مختصر دچار سرما می شوند نیز می تواند رشد کند.
آنها همچنین دارای توان و قدرت خوبی هستند به طوری که گیاهی که از بذرها حاصل می شود می تواند پس از حدود چهار سال، هزاران میوه تولید کند. اگرچه این گیاهان در تمام طول سال می توانند میوه تولید کنند، اما بیشترین میزان محصول در زمستان حاصل می شود.این درختان به آب کافی نیاز دارند اما در آبیاری های کمتر نیز می توانند رشد کنند.
درختان مِیِر لمون برای تولید بیشترین میزان محصول، به کودهی مناسب در طول دوره های رشد نیاز دارند.Citrus Meyeri Citrus Meyeri

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گیاهان ارزش تازه خوری دارند و می توان از آنها در تهیه ی آب میوه، دسرها و ... برای خوش طعم شدن استفاده کرد. این میوه ها به عنوان یکی از مرکبات بدون اسید یا شیرین در سال های اخیر مورد پسند واقع شده اند.
این درختان به دلیل فرم رشدی درخت و کوتاه بدونشان و نیز به دلیل گل های معطر، به عنوان گیاهی زینتی یا گلدانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
میوه های سیتروس مِیِر نیز مانند سایر مرکبات، دارای ویتامین ث فراوانی است.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - مِیِر لمون معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - مِیِر لمون

نحوه تکثیر مِیِر لموناین گیاهان عمدتاً از طریق ریشه دار کردن قلمه ها تکثیر می شوند. همچنین به وسیله بذر نیز می توانند افزایش یابند. گیاهان تکثیر یافته از طریق بذر، چهار سال پس از کشت به میوه دهی می رسند.Meyer lemon Meyer lemonمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/78286/
http://www.missouribotanicalgarden.org/PlantFinder
http://www.pfaf.org/user/Plant.aspx?LatinName=Citr
http://www.tradewindsfruit.com/content/meyer-lemon
https://en.wikipedia.org/wiki/Meyer_lemon
https://www.rhs.org.uk/plants/details?plantid=437


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.