فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۱/۲۸         
  

Annona paludosaAnnona paludosa که به فارسی آنونا پالودوسا نامیده میشود، گیاهی از خانواده آنوناسه بومی نواحی گرمسیر آمریکای جنوبی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری خاک: انواع مختلفی از خاک ها
آنونا پالودوسا
آنونا پالودوسا

نام علمي
Annona paludosa
نام لاتين
Annona paludosa
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "آنونا پالودوسا" درختچه ای است که عمدتاً تا حدود 120 تا 150 سانتیمتر ارتفاع رشد می کند اما در برخی موارد نیز می تواند به صورت درختی به ارتفاع بیش از 7 متر نیز رشد کند.
این گونه از جنس Annona بسیار کمیاب است و اغلب در نواحی گرمسیر آمریکای جنوبی یافت می شود.
میوه ها دارای پالپی سخت بوده و همچنین مزه ای مشابه طعم و مزه ی سیب شیرین دارند اما کیفیتشان کمتر بوده و خوشمزه تر از سیب شیرین نیستند.
این میوه ها تخم مرغی شکل، به طول سه تا پنج سانتیمتر و پهنای دو تا چهار سانتیمتر است.Annona paludosa Annona paludosa

شرایط نگهداری آنونا پالودوسانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آنونا پالودوسا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آنونا پالودوسا
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آنونا پالودوسا
نواحی گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آنونا پالودوسا
انواع مختلفی از خاک ها


این گیاهان بسیار کمیاب بوده و اغلب در نواحی گرمسیر، ساوان ها و حاشیه ی ساوان های آمریکای جنوبی یافت می شوند. Annona paludosa Annona paludosa

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گونه ی گیاهی به ندرت به مصرف تغذیه می رسند اما دارای ارزش تازه خوری می باشند. پالپ میوه ه سخت و دارای مزه و طعم مورد پسندی نیست.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - آنونا پالودوسا معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - آنونا پالودوسا

نحوه تکثیر آنونا پالودوساتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد.
برخی از گونه های جنس Annona دارای بذرهایی با پوشش سخت هستند که استفاده از خراش دهی قبل کشت می تواند برای افزایش جوانه زنی مفید باشد. این روش می تواند به وسیله قرار دادن بذرها برای مدت معین (12 تا 24 ساعت) در آب گرم یا ریختن آب جوش روی بذرها صورت گیرد. در این زمان، پوشش بذرها ورم کرده و شکاف برمی دارد، در این زمان می توان بدون اینکه آسیبی به جنین وارد شود، پوشش بذرها را خارج نمود.Annona paludosa Annona paludosaمنابع :
http://tropical.theferns.info/viewtropical.php?id=
http://www.tradewindsfruit.com/content/annona-palu


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.