فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۳/۱۰         
  

Tulipa systola که به فارسی لاله آتشین نامیده میشود، گیاهی از خانواده سوسنی ها، بومی قزوین، اصفهان و خراسان رضوی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 18-20 خاک: کوهپایه و کوهستان ها
لاله آتشین
لاله آتشین

نام علمي
Tulipa systola
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


لاله آتشین از گونه های خودرو ایران می باشد و قسمت ریزوم آن خوراکی و شیرین است. شاخه گلدار منتهی به یک گل منفرد و فاقد برگ بوده و گل های بسیار زینتی دارد. این گونه دارویی نیز می باشد. گونه های گیاهی دارویی بخش قابل توجهی از فلور ایران را تشکیل می دهند. این گونه مسهل بسیار قوی است و درمان طبیعی نقرس نقش عمده ای ایفا می کند. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لاله آتشین
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لاله آتشین
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لاله آتشین
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لاله آتشین
کوهپایه و کوهستان هامنابع :
دلفان و همکاران، 1398، اتنوبوتانی گیاهان دارویی بو


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.