فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰         
  

Tulipa biflora polychrome tulip که به فارسی لاله دو رنگ نامیده میشود، گیاهی از خانواده سوسنی ها، بومی فردوس، گناباد، تربت حیدریه (خراسان جنوبی)- مشهد (خراسان رضوی) می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی خشک دمای محیط: 20 خاک: زمین های حاصلخیز، کوهپایه
لاله دو رنگ
لاله دو رنگ

نام علمي
Tulipa biflora
نام لاتين
polychrome tulip
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


لاله هفت رنگ با نام علمی Tulipa biflora یا نام های مترادف Tulipa polychrome و Tulipa buhseana با ارتفاع 15 سانتی متر، به نظر می رسد که این گیاه زیبا متداول ترین گونه لاله ایرانی باشد که در بین گیاهان بومی فلات های مرتفع و یا دامنه کوه ها و اکثرا در ارتفاعات متوسط دیده می شود و شباهت خیلی زیادی به گیاه لاله ریزه داشته ولی این گونه به وسیله قطعات داخلی گلپوش پهن تر قابل تشخیص می باشد. این گونه یک تا شش گل ممکن است داشته باشد و معمولا دارای دوبرگ می باشد.polychrome tulip polychrome tulip


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه لاله دو رنگ
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  لاله دو رنگ
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  لاله دو رنگ
20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  لاله دو رنگ
زمین های حاصلخیز، کوهپایه

سایر اطلاعات


با شناسایی و معرفی گونه های دارویی، ضمن اینکه ترویج استفاده از آنها گسترش می یابد، سرمایه گذاری در زمینه استخراج مواد موثره آنها و تبدیل آنها به فراورده های دارویی باعث ایجاد فرصت های شغلی و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواهد شد. نکته قابل توجه در این زمینه اتخاذ تدابیر لازم جهت جلوگیری از برداشت بی رویه گیاهان از زیستگاه های طبیعی آنها می باشد و برای ممانعت از انقراض گونه های گیاهی دارویی لازم است ضمن حفاظت از رویشگاههای طبیعی، به جای برداشت از آنها گونه های مورد نظر کشت و پرورش یابند.

منابع :
لاله‌ها و زنبق‌های ایران و گونه‌های مجاور، پروندلب
یزدانی و همکاران، 1392، معرفی گیاهان دارویی منطقه


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.