فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳         
  

Dionysia diapensifolia که به فارسی عروس سنگ صخره زی نامیده میشود، گیاهی از خانواده پامچال ، بومی فاری می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 18-20 خاک: مکان های صخره ای
عروس سنگ صخره زی
عروس سنگ صخره زی

نام علمي
Dionysia diapensifolia
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این گیاه تا ارتفاع 30 سانتی متر رشد می کند و در ارتفاعات مرکزی کشور رشد می کند. گیاهی چندساله، بوته ای و اغلب دارای کرک بوده است. گل آذین ها چتری و کاسه گل استکانی یا استوانه ای و جام گل به شکل سینی پایه دار، لوله باریک، در محل اتصال پرچم ها برسته و پهن تر می باشد. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه عروس سنگ صخره زی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  عروس سنگ صخره زی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  عروس سنگ صخره زی
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  عروس سنگ صخره زی
مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


این گیاه دارای آنتی اکسیدان های فراوانی است. دارای مقادیر بالای ترکیبات فنولی مانند گالیک اسید، کافییک اسید، کلروژنیک اسید و کوپرستین است. عروس سنگ صخره زی - معرفی و خواص گیاهان دارویی عروس سنگ صخره زی - معرفی و خواص گیاهان دارویی

نحوه تکثیر عروس سنگ صخره زی


این گیاه از طریق بذر تکثیر می شود. 


منابع :
معرفی سیمای پوشش گیاهی و جمع آوری نمونه های رستنیه


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.