فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۶         
  

Dionysia revoluta که به فارسی عروس سنگ طلایی نامیده میشود، گیاهی از خانواده پامچال ، بومی استان فارس، استان کرمان، .... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 18-20 خاک: مکان های صخره ای
عروس سنگ طلایی
عروس سنگ طلایی

نام علمي
Dionysia revoluta
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


این گیاه متعلق به خانواده پامچالیان و این خانواده شامل بیش از 72 گونه خاص چندساله در ایران استکه در کوهستان های خشک به صورت محدود پراکنش دارد. این گیاه با نام عروس سنگ طلایی یا نام محلی اسفند مریم، یکی از گونه های بومی است که پراکنش گسترده ای در ایران دارد. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه عروس سنگ طلایی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  عروس سنگ طلایی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  عروس سنگ طلایی
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  عروس سنگ طلایی
مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


عصاره این گیاه حاوی مقادیری از ترکیبات فنلی از جمله گالیک اسید، کافئیک اسید، کلروژنیک اسید و کوئرستین است. عصاره این گیاه به عنوان یک آنتی اکسیدان توان بالقوه دارد و انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه ضروری به نظر می رسد. عروس سنگ طلایی - گیاهان بومی ایران عروس سنگ طلایی - گیاهان بومی ایران

سایر اطلاعات


یک گیاه دارویی در طب سنتی ایران می باشد که به منظور رفع مشکلات معده و ضدعفونی زخم ها به کار می رود. عصاره ها و اسانس این گیاه اثر بازداری بر رشد انواع میکروارگانیسم ها از جمله باکتری های استافیلوکوکوس اورئوس، اسنیتوباکتر، پروتئوس، سودوموناس، استاف کواگولاز منفی، انتروباکتر و سیتروباکتر نشان دادند. Dionysia revoluta Dionysia revolutaمنابع :
طاهری و همکاران، 1395، بررسی ترکیبات فنلی و آنتیاک


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.