فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۲/۹/۱۷         
  

Sedum caespitosum که به فارسی ناز پشته ای نامیده میشود، گیاهی از خانواده خرفه، بومی فارس می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 20-22 خاک: مکان های صخره ای
ناز پشته ای
ناز پشته ای

نام علمي
Sedum caespitosum
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ساکولنتی است با برگ های گوشتی سبزرنگ که با هم تشکیل یک روزت را می دهند. این روزت تا 20 سانتی متر رشد می کند. گل ها ستاره ای شکل و به رنگ سفید در بهار و تابستان ظاهر می شوند. گیاهی یکساله با ساقه های گوشتی و شکننده که بر روی زمین شاخه های خود را پهن می کند. برگ ها باریک و دارای دمبرگ کوتاه هستند. 
شرایط نگهداری ناز پشته اینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه ناز پشته ای
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  ناز پشته ای
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  ناز پشته ای
20-22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  ناز پشته ای
مکان های صخره ای

این گیاه نیاز به خاک سبک ماسه ای با نفوذپذیری مناسب و مکان های آفتاب گیر و گرم را ترجیح می دهد. در خاک های سنگین رسی و مرطوب رشد مناسبی ندارند. Sedum caespitosum Sedum caespitosum

نحوه تکثیر ناز پشته ای


این گیاه از طریق قلمه برگ، قلمه ساقه تکثیر می یابد.


منابع :
فلور ایرانیکا


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.