فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۴/۲۹         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه سینداپسوس عبارتند از: نور: کم - غیر مستقیم رطوبت: کمی خشک دما: 16/27 خاک: خاک لیمونی
سينداپسوس
سينداپسوس

دانستنیهای علمینام علمي
Scindapsus aureus
نام لاتين
Devils Ivy
خانواده (تيره)

گونه ای از گیاهان گلدار در خانواده گلشیپوریان متشکل از نزدیک به 40 گونه است و بومی آسیا استScindapsus به راحتی قابل تشخیص از Epipremnum نیست. تفاوت اصلی بین دو جنس در تعداد دانه ای است که آنها تولید می کنند. گونه Scindapsus دارای یک تخمک در هر تخمدان در حالی که گونه Epipremnum دارای چند تخمک در هر تخمدان میباشداین گیاه دارای گونه های مختلفی میباشد که عبارتند از : Scindapsus aureusو Scindapsus borneensisو Scindapsus latifoliusو Scindapsus lucensو Scindapsus pictusو Scindapsus pothoidesگیاهی رونده است و دارای برگ های چرمی و قلب شکل که اغلب دارای چند رنگ روشن می باشدسينداپسوس سينداپسوس

شرایط نگهداری سينداپسوسنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه سينداپسوس
کم
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  سينداپسوس
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  سينداپسوس
22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  سينداپسوس
خاك باغچه، ماسه و خاك برگ

این گیاه از جهات مختلف مشابه گیاه پوتوس است که برای مشاهده نحوه نگهداری و تکثیر و غیره می توانید به صفحه مربوط به گیاه پوتوس مراجعه نماییدScindapsus aureus Scindapsus aureusمنابع :

http://en.wikipedia.org/wiki/Scindapsus
http://www.gardeningknowhow.com/popluar-houseplant


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.