فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱         
  

Passiflora coccinea Red passion flower که به فارسی گل ساعتی قرمز نامیده میشود، گیاهی از خانواده گل ساعتی، بومی برزیل، پرو، بولیوی، ونزوئلا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرمسیری خاک: انواع مختلفی از خاک ها
گل ساعتی قرمز
گل ساعتی قرمز

نام علمي
Passiflora coccinea
نام لاتين
Red passion flower
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "گل ساعتی قرمز" یا "گل ساعتی سرخ" یکی از گیاهان رونده و سریع الرشد با میوه ای خوراکی و خط دار و گل هایی به رنگ قرمز تیره همانند گل های گونه Passiflora vitifolia است.
میوه های این گونه نیز از نظر ظاهری همانند میوه های گونه Passiflora capsularis است با این تفاوت که میوه های گونه P. capsularis به رنگ قرمز می باشد و تنها گونه ای از خانواده گل ساعتی ها است که میوه هایی به این رنگ تولید می کند.
میوه های این گونه ها معمولاً به صورت خام به مصرف خوراکی خواهند رسید. گونه مذکور بومی نواحی آمازون، از پرو، برزیل و بولیوی و ونوزوئلا است. 
زمان گلدهی این گیاهان از جولای تا سپتامبر است. Red passion flower Red passion flower

شرایط نگهداری گل ساعتی قرمزنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گل ساعتی قرمز
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گل ساعتی قرمز
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گل ساعتی قرمز
نواحی گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گل ساعتی قرمز
انواع مختلفی از خاک ها


این گیاه بیشتر در نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری می روید و همچنین از نظر نیاز نوری به نور کامل آفتاب تا کمی سایه نیاز دارد. همچنین به آبیاری منظم و متعادل نیاز دارد. آبیاری گیاهان در فصل پاییز و زمستان باید کاهش یابد. 
برای جلوگیری از حمله بیماری های قارچی به مکان هایی با تهویه مناسب و جریان گردش هوا نیاز دارد. Passiflora coccinea Passiflora coccinea

نحوه تکثیر گل ساعتی قرمزتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرها و ریشه دار کردن قلمه ها صورت می گیرد. توصیه شده برای جوانه زنی بهتر بذرها از پیش تیمارهای جوانه زنی استفاده شود. این بذرها دارای یک پوشش سخت بوده که جوانه زنی بذور را کند می کند. روش های مختلفی برای انجام پیش تیمارهای جوانه زنی وجود دارد اما راحت ترین روش، غوطه ور کردن بذور به مدت 24 تا 48 ساعت قبل از کشت در آب گرم می باشد. یا می توان بذرها را با استفاده از غلطاندن در شن، خراش دهی نمود تا جوانه زنی بذر راحت تر صورت گیرد. 
بذرهای پیش تیمار شده را باید در عمق یک تا یک و نیم اینچ و در خاک مرطوب و استریل کشت کرد. دمای خاک بستر کشت باید حدود 70 تا 85 درجه فارنهایت باشد. خاک های سرد، جوانه زنی بذرها را با تأخیر مواجه می کند. بذرها حدود 4 هفته تا 6 ماه پس از کشت جوانه می زنند. Red passion flower Red passion flowerمنابع :
http://www.missouribotanicalgarden.org/PlantFinder
http://www.tradewindsfruit.com/content/red-granadi
https://en.wikipedia.org/wiki/Passiflora_coccinea


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.