فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۷         
  

Dactylorhiza romana که به فارسی ثعلب غده ای گرجی نامیده میشود، گیاهی از خانواده ثعلبیان، بومی خراسان شمالی، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15-18 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
ثعلب غده ای گرجی
ثعلب غده ای گرجی

نام علمي
Dactylorhiza romana
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


ثعلب غده ای گرجی با گل های زرد فراوان به صورت سنبله ای استوانه ای زینت بخش گیاه است. گلبرگ لابل به طول دوازده میلیمتر به طرف بیرون آمده و به صورت کوتاهی به سه قسمت تقسیم شده است. این گیاه در اردیبهشت ماه گل می دهد. زیستگاه این گیاه در میان درختان و بوته زارهای مناطق کوهستانی است. در ایران در نواحی شمال شرقی، شمال و شمال غربی گزارش شده است. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه ثعلب غده ای گرجی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  ثعلب غده ای گرجی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  ثعلب غده ای گرجی
15-18 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  ثعلب غده ای گرجی
در دشت ها و کوهپایه هامنابع :
رساله دکتری، سال 1396


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.