فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۳/۱/۳۰         
  

Coccoloba diversifoliapigeon plum که به فارسی آلوی پیجِن نامیده میشود، گیاهی از خانواده علف هفت بند بومی جزایر کاریب و جنوب فلوریدا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: آب و هوای گرم خاک: خاک های مرطوب با بافت متنوع
آلوی پیجِن
آلوی پیجِن

نام علمي
Coccoloba diversifolia
نام لاتين
pigeon plum
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه آلوی پیجِن گیاهی از خانواده ی علف هفت بند می باشد. گونه های مختلف جنس Coccoloba بومی نواحی ساحلی جزایر کاریب، آمریکای مرکزی (بلیز و گوآتمالا)، جنوب مکزیک، جنوب فلوریدا و باهاماس می باشد.
این گیاه به صورت درختی در اندازه های متوسط است که تا حدود 10 متر (به ندرت تا 18 متر) ارتفاع رشد می کند. پوست درخت به رنگ خاکستری روشن، نرم و نازک می باشد. در درختان بزرگتر و مسن تر، پوست درخت ممکن است به صورت فلسی درآید.
برگ ها متناوب، ساده، تخم مرغی یا دوکی شکل، نوک گرد یا نوک تیز، چرمی، دارای لبه ای صاف و یکپارچه، موجدار، به طول 3 تا 13 سانتیمتر و عرض 1 تا 7 سانتیمتر می باشد. سطح بالایی برگ ها به رنگ سبز روشن و سطح پایینی نیز همرنگ سطح بالایی دیده می شود. برگ های گیاهان جوان نسبت به برگ های گیاهان بالغ، بزرگتر می باشند.
گل ها متعدد و نامشخص بوده و در بهار روی خوشه هایی به ابعاد 1.5 تا 18 سانتیمتر تشکیل می شوند.
میوه ها به صورت فندقه و به طول 6 تا 10 میلیمتر می باشند و که با یک پوشش گل گوشتی و خوراکی به رنگ ارغوانی تیره احاطه شده اند. این میوه ها در فصل پاییز و زمستان می رسند. هر میوه دارای یک بذر می باشد.pigeon plum pigeon plum

شرایط نگهداری آلوی پیجِننور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آلوی پیجِن
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آلوی پیجِن
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آلوی پیجِن
آب و هوای گرم
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آلوی پیجِن
خاک های مرطوب با بافت متنوع


این درختان معمولاً آب و هوای گرم را ترجیح می دهند و نمی توانند سرما را تحمل کنند ولی می توانند در برابر بادهای شدید، خاک های شور و یا خشکی مقاوم باشند.
از نظر نیاز نوری به آفتاب کامل به همراه کمی سایه نیاز دارند.
خاک مورد نیاز این گیاهان می تواند رسی، شنی، لومی، اسیدی یا قلیایی باشد. خاک ها باید برای رشد بهتر، به خوبی آبیاری شود و مرطوب باشد.Coccoloba diversifolia Coccoloba diversifolia

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیاز این درختان به عنوان گیاهی زینتی برای کشت در پارک ها و فضای سبز شهری استفاده می گردد. ولی ریزش میوه های آنها ممکن است ایجاد مشکل نماید.
میوه های آنها نیز به مصرف خوراکی می رسند.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - آلوی پیجِن معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - آلوی پیجِن

نحوه تکثیر آلوی پیجِنتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد.pigeon plum pigeon plumمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/59340/#b
http://edis.ifas.ufl.edu/st174
http://www.tradewindsfruit.com/content/pigeon-plum
https://en.wikipedia.org/wiki/Coccoloba_diversifol


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.