فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز دوشنبه ۱۴۰۳/۴/۴         
  

Coccoloba uviferaSea Grape که به فارسی انگور دریایی نامیده میشود، گیاهی از خانواده هفت بند بومی فلوریدا و مناطق کارائیب می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب درجه حرارت: شرایط گرمسیری و نیمه گرمسیری درجه سانتیگراد خاک: متوسط تا غنی
انگور دریایی
انگور دریایی

دانستنیهای علمینام علمي
Coccoloba uvifera
نام لاتين
Sea Grape
خانواده (تيره)

دانستنیهای علمی : 

انگور دریایی گونه ای از گیاهان گلدهنده است که به خانواده هفت بندیان تعلق دارد. این گونه گیاهی بومی نواحی ساحلی گرمسیری آمریکا  و مناطق کارائیب که شامل جنوب فلوریدا ، باهاماس و برمودا می باشد. انگور دریایی انگور دریایی

خصوصیات - معرفی


خصوصیات ظاهری :

انگور دریایی درختچه ای دراز است و در تابستان میوه می دهد. تا ارتفاع 8 متر رشد کرده و تنی ی درخت نرم و زرد مانند است.برگها پهن و متناوب بوده و دمبرگ کوتاهی دارند. میوه ها حدود 2 سانتی متر قطر داشته و این میوه ها در خوشه های بزرگی ظاهر می شوند. میوه به تدریج که می رسد به رنگ بنفش نزدیک می شود. 
انگور دریایی گیاهی دو پایه بوده و گلهای نر و ماده ی آن در روی پایه های متفاوتی ظاهر می گردند. بهمین علت گرده افشانی متقاطع برای تولید بهتر میوه نیاز است. زنبور عسل یا دیگر حشرات به گرده افشانی آن کمک می کنند. 
گلها معطر هستند. این گیاهه همیشه سبز می باشد. Sea Grape Sea Grape

شرایط نگهداری انگور دریایینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه انگور دریایی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  انگور دریایی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  انگور دریایی
شرایط گرمسیری و نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  انگور دریایی
متوسط تا غنی

شرایط محیط رشد:

انگور دریایی می تواند تا درمای تقریبا 2 درجه سانتی گراد را دوام بیاورد. این درخت توانایی تحمل انجماد را ندارد. برگ ها قبل از پژمرده شدن به رنگ قرمز در می آیند. بذور آن باید سریعاً کشت گردند ، نباید بذور زیاد انبار گردند. 
انگور دریایی از گیاهانی است که به باد مقاومت دارد ، بطور متوسطی به سایه نیز مقاوم است و توانایی زیادی در مقاوت به شوری دارد. به همین خاطر در لبه های خطوط ساحلی کشت می گردد.
 از لحاظ نوری باید در آفتاب کامل تا نیم آفتاب باشد. به خشکی نیز مقاومت داشته و می تواند در مکانهای کم آب دوام بیاورد. Coccoloba uvifera Coccoloba uvifera

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


خواص درمانی و کاربردهای صنعتی: 

انگور دریایی به عنوان گیاهی زیبا در فضای سبز ساحلی کشت می گردد. در واقه از آن بع عنوان گیاه زینتی نیز نام برده می شود. میوه ها بسیار خوشمزه و می توان برای تولید مربا از آنها استفاده گردد. به عنوان تازه خوری نیز بسیار خوشمزه و لذیذ می باشد. چوب انگور دریایی به عنوان هیزم برای آتش قابل استفاده است. 
همچنین برای ساخت ذغال و نیز صنایع چوبی همچون قفسه و مبل سازی کاربرد دارد. استفاده از فراورده و سرکه میوه ها در غذا سبب طعم ترش و دلپذیر در غذاها می گردد. شیره ی این میوه در غرب هند و جامائیکا برای رنگ کردن و دباغی کردن چرم مصرف زیادی دارد. کاربرد دیگر برای انگور دریایی ، انتخاب آن در تولید بونسای می باشد. 
در بحث دارویی قابل ذکر است که عصاره ی متانولی آن ترکیباتی همچون ساپونین ها ، پلی فنول ها و تانن ها را نشان داده است . تنه درخت ، شاخه ها و ریشه انگور دریایی تانن زیادی دارد. عصاره این گیاه آنتی باکتریال و ضد قارچ است.  معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - انگور دریایی معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - انگور دریایی

نحوه تکثیر انگور دریایی


نحوه تکثیر گیاه : 

روش تکثیر انگور دریایی از طریق کشت بذر و قلمه زنی می باشد. قلمه ها از شاخه های جوبی گرفته شده و در بستر مناسب جهت ریشه زایی قرار داده شود. 
جهت تکثیر از بذر نیز باید بذر انگور دریایی را مستقیماً در زمین اصلی و در پاییز کشت کرد. Sea Grape Sea Grapeمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Coccoloba_uvifera
http://wildlifeofhawaii.com/flowers/1561/coccoloba
http://www.daleysfruit.com.au/fruit%20pages/sea%20
http://www.floridata.com/ref/c/cocc_uvi.cfm
http://www.stuartxchange.org/SeaGrape.html


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.