فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۵         
  

Spathiphyllum Sensationpeace lily که به فارسی اسپاتی فیلوم سِن سیشن نامیده میشود، گیاهی از خانواده شیپوری بومی کلمبیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: 15 تا 23 درجه سانتیگراد خاک: استفاده از کودهای مایع
اسپاتی فیلوم سِن سیشن
اسپاتی فیلوم سِن سیشن

نام علمي
Spathiphyllum Sensation
نام لاتين
peace lily
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "اسپاتی فیلوم سنسیشن" یا "سوسن صلح" یکی از گیاهان خانواده ی شیپوری (Araceae) می باشد. این گیاه بومی کلمبیا است. گل های این گیاه کوچک بوده و بر روی سنبله سفید استوانه ای شکل به طول حدود سه سانتیمتر قرار دارند. این سنبله توسط براکته های بزرگ و سفید رنگ پوشیده شده است. برگ ها به رنگ سبز تیره و براق، کشیده و نیزه ای شکل، شیاردار، بزرگ و بادوام می باشند. این گیاه ساقه ندارد یا ساقه ی آن بسیار کوچک است.peace lily peace lily

شرایط نگهداری اسپاتی فیلوم سِن سیشننور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه اسپاتی فیلوم سِن سیشن
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  اسپاتی فیلوم سِن سیشن
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  اسپاتی فیلوم سِن سیشن
15 تا 23 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  اسپاتی فیلوم سِن سیشن
استفاده از کودهای مایع


دمای محیط نگهداری اسن گیاهان باید همواره بالای 13 درجه سانتیگراد باشد و گیاه نباید در مکان هایی که جریان هوای سریع و زیاد وجود دارد قرار داده شود. دمای 15 تا 23 درجه سانتیگراد برای این گیاه بهترین است. افزایش دما را تا 32 درجه سانتیگراد البته به شرط آبیاری و غبارپاشی منظم تحمل می کند. دمای بیش از حد محیط از جمله دلایل پیچش و سوختگی برگ ها است.
برای نگهداری اسپاتی فيلوم بايد از خاک غنی از مواد غذایی و PH اسيدی و محيطی با رطوبت نسبی حدود 60 تا 65 درصد استفاده کرد. در غير اين صورت کيفيت و سلامت برگ‌ها از بين می رود.
اسپاتی فیلوم به نور متوسط، گرمای زیاد، خاک همیشه خیس، رطوبت ۵۰ تا ۹۰ درصد وخاک کمی اسید احتیاج دارد.کود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان ۲ گرم درلیتر، هر دوهفته یکبار، از فروردین تا مهر ماه، مورد استفاه قرار داد. کود زیاد باعث قهوه ای شدن نوک برگ ها می شود. مخلوطی از خاک باغچه، خاک برگ با کمی ماسه برای این گیاه مناسب است.
این گیاه همانند آنتوریوم در تورب بسیار خوب رشد و نمو می کند. همچنین در مخلوطی از 50 درصد تورب و 50 درصد ماسه و یا 50 درصد خاک برگ پوسیده و 50 درصد ماسه می توانیم اسپاتیفیلوم کشت کنیم. 
همواره باید آنها را در گلخانه های گرم و مرطوب کشت کرد.
نسبت به سایه، کم و بیش مقاومت دارد. و در پاسیوها به خوبی رشد می کند.Spathiphyllum Sensation Spathiphyllum Sensation

نحوه تکثیر اسپاتی فیلوم سِن سیشناین گیاهان از طریق تقسیم بوته و ریزوم به آسانی تکثیر می شوند.peace lily peace lilyمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/104496/
http://oglesbytc.com/catalog/foliage-and-tropicals
http://www.gardensonline.com.au/GardenShed/PlantFi
http://www.learn2grow.com/gardeningguides/housepla


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.