فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۲/۱/۱۰         
  

Ranunculus acris Meadow Buttercup که به فارسی آلاله چمنزار نامیده میشود، گیاهی از خانواده بومی فارس و ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: مرطوب دمای محیط: 18-20 خاک: خاک شنی لومی
آلاله چمنزار
آلاله چمنزار

نام علمي
Ranunculus acris
نام لاتين
Meadow Buttercup
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


آلاله چمنزار از نظر دارویی رتبه دو را دارا می باشد و از نظر خوراکی نیز رتبه یک رو به خودش اختصاص داده است. ارتفاع این گیاه به یک متر می رسد. فرم رشدی گیاه به صورت چندساله می باشد. این گیاه تثبیت نیتروژن رو به خوبی انجام می دهد. برای رشد به آفتاب کامل یا نیمه سایه نیاز دارد. خاک مطلوب شنی لومی است و در همه نوع اسیدیته خاک توانایی رشد دارد. در مناطق باتلاقی و خاک مرطوب رشد بیشتری دارد. دارای گل های نر و ماده است و گرده افشانی گل ها با زنبورها، مگس ها، سوسک ها و بال پولک داران انجام می شود. این گیاه به شوری و خشکی خاک به هیچ وجه مقاوم نیست. برگ این گیاه خوارکی است. Meadow Buttercup Meadow Buttercup


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آلاله چمنزار
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آلاله چمنزار
مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آلاله چمنزار
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آلاله چمنزار
خاک شنی لومی

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


آلاله چمنزار التهاب زا است و در درمان زگیل موثر می باشد. ضد اسپاسم و شل کننده عضلانی است. ضد درد می باشد و وقتی در تماس با پوست قرار می گیرد سوزانده است و در نهایت محرک تعریق می باشد. آلاله چمنزار - گیاهان بومی ایران آلاله چمنزار - گیاهان بومی ایرانمنابع :
عارف تبد و همکاران، بررسی فلور، شکل زیستی و پراکنش


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.