فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱۰         
  

Polygonum baldschuanicum Russian-vine که به فارسی پیچ برفی نامیده میشود، گیاهی از خانواده علف هفت بند، بومی آسیا (چین، روسیه، قزاقستان و غیره) می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و خشک خاک: خاک های حاصلخیز و به خوبی آبیاری شده
پیچ برفی
پیچ برفی

دانستنیهای علمینام علمي
Polygonum baldschuanicum
نام لاتين
Russian-vine
خانواده (تيره)


گیاه "پیچ برفی" با نام علمی Polygonum baldschuanicum و چند نام علمی مشابه مانند Fallopia baldschuanicum شناخته شده است، که به نام های پیچ روسی، پیچ توری نقره ای، گل پشم بخارایی، پیچ پشمی چینی نیز خوانده می شود. این گیاه بومی آسیا (چین، روسیه، قزاقستان و غیره) است. همچنین می توان آن را در بخش هایی از اروپا و شمال و مرکز آمریکا نیز مشاهده نمود. این گیاه، گیاهی سریع الرشد است که برای پوشش دیوارها، فنس ها و نمای ساختمان ها به کار می رود. گل ها سفید، زینتی، با رایجه ای مطبوع و خوشایند و دارای شهد و گرده برای زنبورهای عسل هستند. پیچ برفی پیچ برفی

خصوصیات - معرفیپیچ برفی گیاهی چندساله و ریزوم دار است که بخش پایینی آن چوبی می شود و مناسب برای پوشش دادن آلاچیق و مکان های بدمنظره است. همچنین دارای ساقه های بالارونده و چوبی است که توانایی بالا رفتن تا 10 متر را دارد. برگ ها بیضوی یا تخم مرغی شکل، نوک تیز تا مثلثی شکل، گاهی به طول 10 سانتیمتر، دارای دمبرگ، گل آذین خوشه ای با نمایش پرجلوه یا انبوه و طول خوشه ها نیز حدود 15 سانتیمتر است. هر گل دارای پنج گلبرگ، طول گل حدود یک سانتیمتر است. میوه این گیاه ابتدا سبز رنگ است و سپس به رنگ صورتی روشن و در نهایت سیاه براق دیده می شود. هر میوه نیز حدود 2 میلیمتر عرض دارد. 
گل های این گیاه در اواخر تابستان تا پاییز ظاهر می شود و دیواره رنگی ایجاد می کند. Russian-vine Russian-vine

شرایط نگهداری پیچ برفینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پیچ برفی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پیچ برفی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پیچ برفی
نواحی گرم و خشک
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پیچ برفی
خاک های حاصلخیز و به خوبی آبیاری شده


پیچ برفی به سرما مقاوم بوده و در انواع خاک ها به خوبی رشد می کند. برای بهترین گلدهی نیاز به آفتاب کامل دارد. پس از استقرار، نیاز آبی آن کم است. همچنین اقلیم های گرم و خشک را بیشتر می پسندد. 
خاک های حاصلخیز، مرطوب و به خوبی آبیاری شده به رشد بهتر این گیاه و گلدهی مناسب تر کمک می کند. اما نسبت به انواع مختلف خاک ها نیز متحمل می باشد.Polygonum baldschuanicum Polygonum baldschuanicum

نحوه تکثیر پیچ برفیازدیاد این گیاهان از طریق کاشت بذر پس از رسیدن و یا در بهار، و نیز ریشه دار کردن قلمه های نیمه رسیده در تابستان یا قلمه های چوبی در پاییز صورت می گیرد. Russian-vine Russian-vineمنابع :
http://www.karensgardentips.com/
http://www.gardenersworld.com/blogs/plants/growing
http://www.houseplantsguru.com/russian-vine-polygo
https://en.wikipedia.org/wiki/Fallopia_baldschuani


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.