فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۲۹         
  

Glaucium oxylobum که به فارسی شقایق لوب تیز نامیده میشود، گیاهی از خانواده papaveraceae، بومی اصفهان، فارس، ... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 22-25 خاک: مکان های صخره ای
شقایق لوب تیز
شقایق لوب تیز

نام علمي
Glaucium oxylobum
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


در گیاه شقایق لوب تیز، لوب در حاشیه برگ های ساقه ای وجود دارد. شکل میوه راست، پیچیده در ناحیه قاعده و یا هر دو نوع می باشد. رنگ گلبرگ به رنگ قرمز می باشد. شکل ظاهری کلاله مثلثی شکل است. دم میوه راست و پیچیده و کاسه گل دارای کرک های پراکنده می باشد. برگ های انتهایی در این گیاه نیز دارای کرک های پراکنده است. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه شقایق لوب تیز
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  شقایق لوب تیز
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  شقایق لوب تیز
22-25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  شقایق لوب تیز
مکان های صخره ای

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


تیره خشخاش به دلیل اهمیت دارویی و اقتصادی که دارد در دنیا مورد توجه می باشد. این شقایق از جمله برای آبسه دهان، آنژین، آسم، برونشیت، سیاه سرفه و بیخوابی به کار می رود. شقایق لوب تیز - گیاهان بومی ایران شقایق لوب تیز - گیاهان بومی ایرانمنابع :
فصلنامه پژوهش های علوم گیاهی، بازنگری گونه های شقا


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.