فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۱۱         
  

Xanthium strumarium که به فارسی زردینه نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی، بومی فارس می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 18-20 خاک: در دشت ها
زردینه
زردینه

نام علمي
Xanthium strumarium
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهی است یکساله که در کشتزار ها و دشت ها به عنوان علف هرز می روید. توق از علف های هرز مزارع توتون، چغندرقند، پنبه، ذرت، گندم، جو، نیشکر، باغ های میوه، سبزی و صیفی و اراضی بایر است. یکی از سازو کارهای اکولوژیکی این علف هرز برای بقا و خطر ساز شدن وود دو بذر با خواب متفاوت در هر میوه می باشد. به طوری که بذر بزرگتر فتوبلاستیک نیست و دوره خواب کوتاهتری دارد در حالی که بذر کوچکتر برای وانه زنی به نور و اکسیژن نیاز دارد و دوره خواب آن طولانی تر است. تحقیقات نشان داده اند در بذر توق دو نوع خواب ذاتی و القایی وجود دارد که اثر متقابل بین درجه حرارت، تبادلات گازی و عوامل درونی می توانند باعث تحریک جوانه زنی یا بالعکس خواب در توق شوند. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه زردینه
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  زردینه
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  زردینه
18-20 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  زردینه
در دشت هامنابع :
شکست خواب و تحریک و جوانه زنی بذر توق Xanthium str


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.