فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز پنجشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۶         
  

Vaccinium consanguineumCOSTA RICAN BLUEBERRY که به فارسی بلوبری کاستاریکا نامیده میشود، گیاهی از خانواده اریکاسه بومی ارتفاعات آمریکای مرکزی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و نیمه گرم خاک: خاک های اسیدی و مرطوب
بلوبری کاستاریکا
بلوبری کاستاریکا

نام علمي
Vaccinium consanguineum
نام لاتين
COSTA RICAN BLUEBERRY
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "بلوبری کاستاریکا" یکی از گیاهان خانواده ی خلنگیان یا Ericaceae می باشد. گونه های مختلف جنس Vaccinium گیاهانی درختی یا درختچه ای بوده که اغلب آنها نیز میوه های خوراکی تولید می کنند. و معمولاً در خاک های اسیدی رشد بهتری دارند.
بلوبری کاستاریکا گیاهانی درختچه ای و کندرشد می باشند که میوه های زیادی در سطح وسیع تولید می کنند. این درختچه ها با عادت رشد کوتاه و معمولاً تا 60 تا 90 سانتیمتر ارتفاع رشد می کنند.
برگ ها کوچک و براق می باشند.
گل ها به تعداد انبوه و در فصل بهار تولید می شوند.
میوه های این گیاه کمی کوچکتر از بلوبری های معمولی هستند. این میوه ها از نوع سته و به رنگ های آبی تیره تا مایل به قرمز دیده می شوند. میزان باردهی این گیاهان زیاد است به طوری که یک بوته ی کوچک می تواند در هر فصل، هزاران میوه تولید کند.
این گیاهان بومی نواحی مرتفع آمریکای مرکزی هستند.COSTA RICAN BLUEBERRY COSTA RICAN BLUEBERRY

شرایط نگهداری بلوبری کاستاریکانور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه بلوبری کاستاریکا
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  بلوبری کاستاریکا
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  بلوبری کاستاریکا
نواحی گرم و نیمه گرم
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  بلوبری کاستاریکا
خاک های اسیدی و مرطوب


برای رشد بهینه در نواحی نیمه گرمسیری یا خنک تر، به آفتاب کامل نیاز دارند ولی در نواحی گرمتر به آفتاب کامل به همراه کمی سایه نیز نیازمندند.
آبیاری این گیاهان باید به طور منظم و به خوبی صورت گیرد. میزان آبیاری نباید طوری باشد که به گیاه آسیب برساند.
خاک های اسیدی با پی اچ 4.5 یا کمتر برای رشد این گیاهان مناسب هستند.Vaccinium consanguineum Vaccinium consanguineum

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گیاهان به صورت تازه خوری یا مانند بلوبری های معمولی مصرف می شوند.
همچنین از این بوته ها به عنوان درختچه ای زینتی در فضای سبز نیز استفاده می شود. به خصوص وقتی که درختچه ها حاوی میوه هایی به رنگ های آبی مایل به قرمز باشند، که در این صورت منظره ی زیبایی را به وجود می آورند.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - بلوبری کاستاریکا معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - بلوبری کاستاریکا

مقابله به آفات بلوبری کاستاریکا


آفات:

برگ های گیاهانی جنس Vaccinium اغلب مورد تغذیه ی لاروهای خانواده ی Lepidoptera قرار می گیرند.بلوبری کاستاریکا بلوبری کاستاریکا

نحوه تکثیر بلوبری کاستاریکاتکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد. این بذرها معمولاً حدود چند هفته تا چند ماه پس از کشت، جوانه می زنند.COSTA RICAN BLUEBERRY COSTA RICAN BLUEBERRYمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/177076/
http://www.tradewindsfruit.com/content/costa-rican
https://en.wikipedia.org/wiki/Vaccinium


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.