فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۴/۳۱         
  

Stachys schtschegleevii hedge nettle که به فارسی گیاه پولک نامیده میشود، گیاهی از خانواده نعناعیان، بومی اروپا، آسیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری خاک: گستره وسیعی از خاک ها
گیاه پولک
گیاه پولک

نام علمي
Stachys schtschegleevii
نام لاتين
hedge nettle
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "پولک" گیاهی علفی تا نیمه بوته ای است که به صورت نیمه خشبی و به طول 15 تا 30 سانتیمتر و دارای شاخه های متعدد که اکثراً از قسمت پایین منشعب گردیده اند و کلیه اندام های گیاه پوشیده از کرک های سفید رنگ می باشد.
برگ های آن بیضی شکل با حاشیه های صاف که در قسمت پشتی کرکدار و سفید رنگ و در سطح رویی خاکستری رنگ می باشد.
تعداد گل در هر تجمع تا شش عدد بوده و فاصله تجمعات در پایین بیشتر است. رنگ گل ها صورتی مایل به ارغوانی با کرک های ابریشمی در قسمت بیرون است. hedge nettle hedge nettle


نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گیاه پولک
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گیاه پولک
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گیاه پولک
نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گیاه پولک
گستره وسیعی از خاک ها

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیبرگ ها و سرشاخه های گیاه بعد از جمع آوری و خشک کردن به صورت وسیع در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. 
از این گیاه برای ضد عفونی کردن مجاری ادراری، ضدالتهاب و ضدعفونی دستگاه تنفسی استفاده گسترده ای به عمل می آید. 
دیگر خواص دارویی آن شامل: ضد عفونت داخلی زنان، ضد باکتری، ضد میکروب، ضد آسم، ضد سینوزیت، ضد سرماخوردگی، ضد روماتیسم، ضد التهاب، ضد عفونی نمودن مجاری ادراری، درمان عفونت‌های مجاری تنفسی است. همچنین از این گیاه به عنوان پنی سیلین گیاهی و طبیعی نیز یاد می شود .
این گیاه دارای ترکیبات شیمیایی از جمله ورباسکوزید و استاکزوئید و مشتقات کامفیک اسید و فلاونوئیدها می باشد. گیاه پولک - معرفی و خواص گیاهان دارویی گیاه پولک - معرفی و خواص گیاهان دارویی

نحوه تکثیر گیاه پولکتکثیر این گیاه از طریق کشت یا پراکنش بذرهای آن صورت می گیرد.hedge nettle hedge nettleمنابع :
http://www.sid.ir/fa/VEWSSID/J_pdf/57213856701.pdf
N. Maleki, A. Garjani, H. Nazemieh, N. Nilfouroush


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.