فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۳/۱۱         
  

Malacothamnus DavidsoniiDavidson's bushmallow که به فارسی پنیرک داویدسونی نامیده میشود، گیاهی از خانواده پنیرک بومی کالیفرنیا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی نیمه گرمسیری خاک: خاک های به خوبی آبیاری شده
پنیرک داویدسونی
پنیرک داویدسونی

نام علمي
Malacothamnus Davidsonii
نام لاتين
Davidson's bushmallow
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


"پنیرک داویدسونی" گیاهی گلدار از خانواده پنیرک است. این گیاه بومی کالیفرنیا بوده و در جنگل های بلوط و نواحی شیبدار رشد می کند.

این نوع از پنیرک به صورت درختچه ای با عادت رشد قائم و با تعدادی شاخه های فرعی دیده می شود. ارتفاع آن به حدود 3 تا 5 متر نیز می رسد. این گیاه از کرک های پشم مانند پوشیده شده است.برگ های آن بصورت کرکدار، ضخیم، گرد و بریده بریده در چند لوب دیده می شوند. حشیه ی این برگ ها به صورت موجدار می باشد. برگ های بزرگتر ممکن است تا 20 سانتیمتر نیز طول داشته باشند.

گل آذین ها به صورت خوشه های طویل وجود دارند. که دارای تعدادی گل به رنگ صورتی کمرنگ و کرکدار می باشند. گل ها دارای 5 گلبرگ بوده که این گلبرگ ها به شکل تخم مرغی یا سه گوش دیده می شوند.

میوه ها دارای 5 تا 14 بخش هستند و حدود 2 تا 5 میلیمتر نیز قطر دارند. این میوه ها دارای سطحی صاف، ناشکوفا و کرکدار می باشند.
بذرها به رنگ قهوه ای تا سیاه می باشند.Davidson's bushmallow Davidson's bushmallow

شرایط نگهداری پنیرک داویدسونینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پنیرک داویدسونی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پنیرک داویدسونی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پنیرک داویدسونی
نواحی نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پنیرک داویدسونی
خاک های به خوبی آبیاری شده

خاک هایی با پی اچ 6 تا 8 و به خوبی آبیاری شده، برای رشد این گیاه مناسب است. همچنین به میزان بارندگی 31 تا 76 سانتیمتر در سال نیز نیاز دارد. ولی خشکی را نیز در برخی نواحی می تواند تحمل کند.Malacothamnus Davidsonii Malacothamnus Davidsonii

نحوه تکثیر پنیرک داویدسونی


تکثیر این گیاه از طریق کشت بذرهای آن صورت می پذیرد.Davidson's bushmallow Davidson's bushmallowمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Malacothamnus_davidso
http://ucjeps.berkeley.edu/cgi-bin/get_IJM.pl?tid=
http://www.laspilitas.com/nature-of-california/pla
http://www.theodorepayne.org/mediawiki/index.php?t


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.