فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۳/۳/۲۷         
  

Herrania imbricataMONKEY CACAO که به فارسی کاکائوی میمون نامیده میشود، گیاهی از خانواده ختمی بومی جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: کم رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی گرم و مرطوب خاک: خاک های جنگلی
کاکائوی میمون
کاکائوی میمون

نام علمي
Herrania imbricata
نام لاتين
MONKEY CACAO
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیدرخت کاکائوی میمون یکی از درختان خانواده ی ختمی و بومی جنگل های آمازون در آمریکای جنوبی است.
این گیاه به صورت درختی کوچک در جنگل های بارانی یافت می شود. ارتفاع آن معمولاً به حدود 15 تا 20 فوت می رسد و عمدتاً زیر درختان بزرگتر قرار دارد.
برگ های آن طویل بوده و هر یک از این برگ ها بیش از یک فوت طول دارند.
این درخت کاکائو یا شکلات، میوه هایی با غلاف هایی به رنگ زرد و لوبدار تولید می کند که درون هر غلاف میوه گوشتی سفید رنگ وجود داشته و تعدادی بذور درشت نیز قرار دارند. گوشت این میوه ارزش خوراکی داشته و بذرهای آن نیز مانند شکلات مورد استفاده قرار می گیرد.
گل ها و میوه های این درختان به صورت مستقیم روی تنه ی اصلی ظاهر می شوند.MONKEY CACAO MONKEY CACAO

شرایط نگهداری کاکائوی میموننور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه کاکائوی میمون
کم
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  کاکائوی میمون
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  کاکائوی میمون
نواحی گرم و مرطوب
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  کاکائوی میمون
خاک های جنگلی


شرایط رشدی این گیاهان هنوز کاملاً شناخته نشده است. اما این احتمال وجود دارد که این درختان دمای حداقل تا 50 درجه ی فارنهایت یا شاید کمتر را بتوانند تحمل کنند.
به نظر می رسد که این درخت طالب آب و هوای گرمسیری با رطوبت بالا باشد.
این درخت به خوبی در مکان های سایه یا نیمه سایه رشد می کند.
آبیاری این گیاهان نیز به طور منظم باید صورت گیرد و در تمام سال رطوبت آنها تأمین باشد.Herrania imbricata Herrania imbricata

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتیمیوه های این گیاهان مانند میوه های کاکائو می توانند مورد استفاده قرار گیرند. گوشت میوه ارزش خوراکی داشته و بذرهای آنها نیز مانند شکلات یا کاکائو به مصرف می رسد.
این درخت به دلیل ظاهری بلند و باریک، برگ هایی طویل، گل های فراوان و میوه های تشکیل شده روی تنه ی اصلی، می تواند به عنوان گیاهی زینتی نیز مورد اسفاده قرار گیرد.معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - کاکائوی میمون معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - کاکائوی میمون

نحوه تکثیر کاکائوی میمونتکثیر درختان کاکائوی میمون از طریق کشت بذرهای آنها صورت می گیرد.MONKEY CACAO MONKEY CACAOمنابع :

http://www.tradewindsfruit.com/content/monkey-caca


 
 
 


گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.