فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۱/۱۱/۱۴         
  

Convolvulus leiocalycinus که به فارسی یچک پیکانی نامیده میشود، گیاهی از خانواده بومی فارس شیراز،.... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: خشک دمای محیط: 20-22 خاک: مکان های صخره ای
پیچک پیکانی
پیچک پیکانی

نام علمي
Convolvulus leiocalycinus
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


درختچه ای کوتاه تا ارتفاع 80 سانتیمتر، نیمه چوبی با کرک های فشرده انبوه می باشند. شاخه ها با انشعابات جانبی زیاد می باشد. برگ ها بدون دمبرگ هستند تقریبا نوک تیز به طرف قاعده به تدریج باریک شونده و تنها یک رگبرگ دارد. کاسبرگ ها به طول 8 تا 10 میلی متر با کرک های تار ابریشمی گسترده تا 4 میلی متر می باشد. 
شرایط نگهداری پیچک پیکانینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پیچک پیکانی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پیچک پیکانی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پیچک پیکانی
20-22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پیچک پیکانی
مکان های صخره ای

این گیاه برای رشد نیاز به نور زیاد دارد. در بین صخره ها رشد می کند و نیاز آبی کمی دارد. Convolvulus leiocalycinus Convolvulus leiocalycinus

نحوه تکثیر پیچک پیکانی


این گیاه توسط بذر تکثیر می گردد.


منابع :
درختان و درختچه های ایران ، دکتر مظفریان


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.