فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز جمعه ۱۴۰۳/۱/۳۱         
  

Convolvulus dorycnium که به فارسی پیچک فارسی نامیده میشود، گیاهی از خانواده نیلوفر (پیچک) ، بومی فارس،... می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 22-25 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
پیچک فارسی
پیچک فارسی

نام علمي
Convolvulus dorycnium
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاهانی درختچه ای هستند و دارای صمغ اند. این گیاهان فاقد برگ های متراکم قابل روئیت و مستقل اند. این گیاه خشکی پسند و دارای برگ های ساده، غیر پوششی و بی گوشوارک هستند. این گیاه چند ساله و هرمافرودیت است. گل ها ساده و به صورت منفرد در گل آذین قرار گرفته اند. گل ها معمولا شیپوری شکل و دارای آرایشی فلسی هستند. بذرها آندوسپرمی روغنی هستند. 
شرایط نگهداری پیچک فارسینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه پیچک فارسی
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  پیچک فارسی
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  پیچک فارسی
22-25 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  پیچک فارسی
در دشت ها و کوهپایه ها

در نواحی معتدل تا گرمسیری پرورش می یابند. نیاز آبی شدیدی ندارند و به آفتاب کامل نیاز دارند.Convolvulus dorycnium Convolvulus dorycnium

نحوه تکثیر پیچک فارسی


این گیاه از طریق بذر تکثیر می شوند. بذرها دارای دولپه لوله ای هستند.


منابع :
مطالعه فلوریستیک و معرفی گیاهان دارویی منطقه بابا


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.