فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶         
  

Centaurea intricata که به فارسی گل گندم درهم و برهم نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی، بومی شیراز می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: متوسط رطوبت: خشک دمای محیط: 20-22 خاک: در دشت ها و کوهپایه ها
گل گندم درهم و برهم
گل گندم درهم و برهم

نام علمي
Centaurea intricata
نام لاتين
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفی


گیاه گندم گچ دوست یکساله یا دوساله است که دارای ساقه منشعب و به ارتفاع 25 تا 50 سانتیمتر می باشد. ساقه این گیاه سبز مایل به سفید است. این گیاه جز علوفه های مرتعی به شمار می آید. دارای ریشه عمودی دوک مانند است. گل به صورت منفرد و انتهایی می باشد. 

نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه گل گندم درهم و برهم
متوسط
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  گل گندم درهم و برهم
خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  گل گندم درهم و برهم
20-22 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  گل گندم درهم و برهم
در دشت ها و کوهپایه ها

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


این گیاه در درمان سرماخوردگی، سرفه و بیماری های سینه مفید می باشد. در درمان جوش ها و آکنه هم مفید است و همچنین ادرارآور است.گل گندم درهم و برهم - معرفی گیاهان بومی ایران گل گندم درهم و برهم - معرفی گیاهان بومی ایران

نحوه تکثیر گل گندم درهم و برهم


این گیاه از طریق بذر تکثیر می شود.


منابع :
بررسی فلور، شکل زیستی و پراکنش جغرافیایی گیاهان من


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.