فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز یکشنبه ۱۴۰۲/۹/۱۲         
  

Capsicum galapagoense GALAPAGOS ISLAND PEPPER که به فارسی فلفل گالاپاگوس نامیده میشود، گیاهی از خانواده سیب زمینیان ، بومی جزیره گالاپاگوس می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی نیمه گرمسیری یا معتدل گرم خاک: خاک های لومی و حاصلخیز
فلفل گالاپاگوس
فلفل گالاپاگوس

نام علمي
Capsicum galapagoense
نام لاتين
GALAPAGOS ISLAND PEPPER
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "فلفل گالاپاگوس" یکی از گونه های جنس فلفل یا کاپسیکوم (Capsicum) و از خانواده ی بادمجانیان یا Solanaceae می باشد. این گیاه همانطور که از نامش مشخص است، بومی جزیره گالاپاگوس می باشد. 
فلفل گالاپاگوس گیاهی علفی یا در برخی موراد به صورت درختچه ای است که یک تا چهار متر نیز ارتفاع می تواند داشته باشد. تمام اندام های گیاه با کرک های انبوهی پوشیده شده است. برگ ها بیضوی – تخم مرغی شکل، به طول 10 تا 35 میلیمتر (به ندرت تا 40 میلیمتر) و عرض 6 تا 20 میلیمتر هستند. همچنین دارای دمبرگی محکم به طول حدود 5 تا 20 میلیمتر می باشند. این برگ ها در ابتدا گرد تا گوه ای شکل می باشند که به مرور بیضوی یا تخم مرغی شکل و نوک تیز می شوند. گل ها به صورت منفرد روی دمگل ها قرار دارند. کاسه ی گل به صورت زنگوله ای شکل بوده و 2.3 تا 2.6 میلیمتر طول و تقریباً به همین میزان نیز پهنا دارد. تاج گل ها به رنگ سفید و ستاره ای شکل است. بساک ها به رنگ مایل به سفید می باشند. میوه ها کروی شکل یا کمی پهن، به صورت سته ای، به رنگ قرمز – پرتغالی و حاوی بذرهایی به رنگ مایل به زرد و براق هستند. 
عدد کروموزومی این گیاه 2n=24 است. 
این گونه ی گیاهی با گونه ی C. annuum و C. chacoense ارتباط خویشاوندی نزدیکی دارد. 
میوه های آنها خوراکی است و می توان به عنوان ادویه از آنها استفاده کرد. GALAPAGOS ISLAND PEPPER GALAPAGOS ISLAND PEPPER

شرایط نگهداری فلفل گالاپاگوسنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه فلفل گالاپاگوس
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  فلفل گالاپاگوس
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  فلفل گالاپاگوس
نواحی نیمه گرمسیری یا معتدل گرم
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  فلفل گالاپاگوس
خاک های لومی و حاصلخیز


فلفل گالاپاگوس بهترین شرایط رشد را از نطر آب و هوا در نواحی نیمه گرمسیری یا معتدل گرم دارد. و نسبت به سرما مقاومت ندارد. 
این گیاه بومی جزایر گالاپاگوس بوده و در گذشته اغلب در مکان های مرطوب و در زیر سایه ی درختان یا درختچه ها رشد می کرده است. دمای مورد نیاز برای آن حدود 30 درجه سانتیگراد است.
آبیاری مناسب در طول فصول خشک و یا حتی در طول فصول مرطوب می تواند عملکرد این گیاه را افزایش دهد. Capsicum galapagoense Capsicum galapagoense

نحوه تکثیر فلفل گالاپاگوستکثیر این گیاهان از طریق کشت بذرها صورت می گیرد. ولی بذرها به کندی جوانه می زنند و در برخی موارد نیز جوانه زنی آنها مشکل می باشد. GALAPAGOS ISLAND PEPPER GALAPAGOS ISLAND PEPPERمنابع :
http://www.fatalii.net/Chile_Peppers/Species/C_gal
http://www.tradewindsfruit.com/content/capsicum-ga
https://de.wikipedia.org/wiki/Capsicum_galapagoens


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2023 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.