فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳         
  

شرایط محیط برای پرورش گیاه افرای سرخ (بونسای) عبارتند از: نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دما: 5°C خاک: خاک سبک مخلوط خاک هوموسی و پیت و تورب
افرای سرخ (بونسای)
افرای سرخ (بونسای)

دانستنیهای علمینام علمي
Acer Rubrum Bonsai
نام لاتين
American red maple
خانواده (تيره)

افرای سرخ گیاهی از جنس Acer در خانواده Aceraceae است و به نام های Red Maple و Swamp Maple و Florida Maple شهرت دارد. این گونه بومی شمال شرقی آمریکا و ایالت فلوریدا می باشد و محدوده گسترش آن از شرق به نیوفاندلند ، به فلوریدای جنوبی و شرق تگزاس است.افرای سرخ (بونسای) افرای سرخ (بونسای)

خصوصیات - معرفی


این گیاه دارای برگها ساده و متقابل و چند قسمتی با دندانه های نامنظم و درازا و پهنای 3 تا 7 سانتیمتر استدارای گل های کوچک ، زرق و برق دار به رنگ قرمز که در اواخر زمستان یا اوایل بهار (هفته دوم فوریه در شمال فلوریدا) شکوفه میدهند و از ماه مارس گل های زیبای آن ظاهر میشودمیوه آن به رنگ قرمز در اواخر بهار و اوایل تابستان نمایان میشودبرگهای افرای سرخ قبل از ریزش تبدیل به رنگ نارنجی و قرمز میشوند.American red maple American red maple

شرایط نگهداری افرای سرخ (بونسای)نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه افرای سرخ (بونسای)
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  افرای سرخ (بونسای)
خیلی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  افرای سرخ (بونسای)
15 درجه سانتیگراد
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  افرای سرخ (بونسای)
خاک سبک مخلوط خاک هوموسی و پیت و تورب

شرایط محیط برای رشد بونسای افرای سرخ عبارتست از:
نور: مکانی کاملاً روشن
رطوبت: محیط رشد آن کمی مرطوب باشد
آبیاری : زیاد، به خصوص اگر خاک آن، آب را در خود نگه نمی دارد
دما: حدود 15 درجه سانتیگراد
خاک: خاک سبک مخلوط خاک هوموسی و پیت و مفداری کمپوست آلیآفات و هشدارهای دیگر :

  • شته و مگس سفید. از خفیف ترین آفت کش ها استفاده کنید.
  • همچنین برگ ها ممکن است در آفتاب کامل بسوزند.هرس: شاخه های زیرین گاهی حذف شود . بهترین زمان هرس زمستان است . در بهار در اثر قطع اندام ، شیره گیاهی فراوانی خارج میشود .مناسب ترین مکان رشد آنها در کنار آب است. حتی گاهی لازم است یک سینی کم عمق حاوی آب زیر گلدان قرار دهیدAcer Rubrum Bonsai Acer Rubrum Bonsaiمنابع :
http://www.evergreengardenworks.com/redmaple.htm


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.