فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۴/۲۶         
  

Zinnia angustifolia narrowleaf zinnia که به فارسی آهار برگ باریک نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی، بومی جنوب غرب ایالات متحده و مکزیک می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی خشک دمای محیط: نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری خاک: خاک های زهکشی شده
آهار برگ باریک
آهار برگ باریک

نام علمي
Zinnia angustifolia
نام لاتين
narrowleaf zinnia
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه زینتی "آهار برگ باریک" یا "آهار رونده" گیاهی علفی و گلدار از جنس Zinnia و بومی شمال و غرب مکزیک و بخش هایی از جنوب غرب ایالات متحده است. هیبریدهای مختلفی بین این گونه و دیگر گونه های Zinnia به وجود آمده است که به عنوان گیاهان زینتی محبوب در باغ ها کشت می شود.
آهار برگ باریک، گیاهی یکساله یا چندساله بوده که بیش از 50 سانتیمتر ارتفاع خواهد داشت. ساقه اصلی دارای تعدادی شاخه فرعی و نیز دارای کرک های کوتاه می باشد. برگ ها باریک و خطی یا بیضوی شکل به طول 2 تا 7 سانتیمتر و پهنای 4 تا 8 میلیمتر هستند. گل ها به رنگ نارنجی روشن یا گاهی به رنگ زرد دیده می شوند اما در برخی از گیاهان کشت شده، گل هایی به رنگ های سفید یا دیگر رنگ ها نیز دیده خواهد شد. 
دو واریته از این گیاه وجود دارد که شامل Zinnia angustifolia var. angustifolia و Zinnia angustifolia var. littoralis می باشد. narrowleaf zinnia narrowleaf zinnia

شرایط نگهداری آهار برگ باریکنور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آهار برگ باریک
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آهار برگ باریک
کمی خشک
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آهار برگ باریک
نواحی گرمسیری و نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آهار برگ باریک
خاک های زهکشی شده


این گیاه خاک لومی و به خوبی زهکشی شده را ترجیح می دهند. قرار گرفتن در معرض نور کامل خورشید را می پسندند. 
آهار برگ باریک، خشکسالی و کم آبی را به خوبی تحمل می کند و تابستان های خشک و گرم را ترجیح می دهند. در مقابل سرما نیز مقاومتی ندارد و به راحتی آسیب می بیند. اگرچه برای رشد بیشتر و مطلوب تر به رطوبت مناسب خاک نیاز دارد اما آب و هوای بارانی و آبیاری بیش از حد برای این گیاه مضر می باشد.
مراقبت های بیشتر می تواند شامل وجین کردن، تنک کردن اطراف بوته، آبیاری منظم در روزهای گرم تابستان و احیاناً استفاده از یک کود مایع (یکبار در ماه) باشد.Zinnia angustifolia Zinnia angustifolia

نحوه تکثیر آهار برگ باریکبذر این گیاه را هم در خزانه و هم به صورت مستقیم در زمین اصلی می توان کشت نمود. زمان کشت بذر، پس از رفع خطر سرما در اوایل فروردین یا اوایل اردیبهشت است. نشاکاری این گیاهان مشکل است زیرا وقفه رشد و تلفات زیادی دارد. بنابراین بهتر است به صورت مستقیم کشت گردد. narrowleaf zinnia narrowleaf zinniaمنابع :
http://davesgarden.com/guides/pf/go/255/#b
http://www.missouribotanicalgarden.org/PlantFinder
https://en.wikipedia.org/wiki/Zinnia_angustifolia


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.