فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز سه شنبه ۱۴۰۳/۳/۸         
  

Zinnia grandiflora Rocky Mountains zinnia که به فارسی آهار کوهی نامیده میشود، گیاهی از خانواده کاسنی، بومی ایالات متحده و شمال مکزیک می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب دمای محیط: نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری خاک: انواع مختلفی از خاک ها
آهار کوهی
آهار کوهی

نام علمي
Zinnia grandiflora
نام لاتين
Rocky Mountains zinnia
خانواده (تيره)

خصوصیات - معرفیگیاه "آهار کوهی" یا "آهار وحشی" یکی از گونه های جنس آهار و از خانواده گل ستاره ای ها یا کاسنی است. این گیاه بومی جنوب غرب و جنوب و مرکز ایالات متحده (کانزاس، اوکلاهاما، تگزاس، کلورادو، نیومکزیکو، آریزونا) و شمال مکزیک است. 
آهار کوهی گیاهی بوته ای یا نیمه درختچه ای، کوچک، پهن شده روی زمین، به ارتفاع بیش از 22 سانتیمتر با تعدادی شاخه های کوچک و نازک می باشد.
آرایش برگ ها به صورت متقابل، برگ ها به شکل خطی یا نیزه ای و به طول یک تا سه سانتیمتر دیده می شوند. بخش های هوایی این گیاه پوشیده از کرک های کوتاه و زبر می باشد.
گل ها دارای سه تا شش شعاع از گلچه های زرد رنگ و زبانه ای بوده که هر یک بین یک تا دو سانتیمتر طول دارند. در مرکز گل ها، چندین صفحه از گلچه های لوله ای وجود دارد. گلدهی آنها از اواخر تابستان تا پاییز صورت می گیرد. 
این گیاهان عمدتاً روی سطوح هموار و مسطح رشد می کنند. از این گیاهان در نواحی بومی برای اهداف دارویی و زینتی و نیز به عنوان گیاهی پوششی در فضای سبز استفاده می شود. Rocky Mountains zinnia Rocky Mountains zinnia

شرایط نگهداری آهار کوهینور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه آهار کوهی
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  آهار کوهی
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  آهار کوهی
نواحی معتدل تا نیمه گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  آهار کوهی
انواع مختلفی از خاک ها


این گیاهان عمدتاً در مکان هایی با سطوح هموار رشد می کنند. و خاک های حاصلخیز و به خوبی آبیاری شده و مکان هایی با آفتاب کامل را برای رشد بهینه ترجیح می دهند. ولی نسبت به انواع مختلف خاک ها نیز مقاومت نشان می دهد.
این گیاه چندساله بوده و تا شروع گرمای اوایل تابستان در خواب باقی می ماند و با آغاز گرما، شروع به رشد و نمو کرده و در اواخر تابستان به گلدهی می رسد. Zinnia grandiflora Zinnia grandiflora

نحوه تکثیر آهار کوهیازدیاد این گیاهان به دو روش کشت بذر و تقسیم بوته صورت می گیرد. بذور را در اواخر بهار یا اوایل بهار در دمای 55 تا 65 درجه فارنهایت کشت می کنند. تقسیم بوته نیز در اوایل تابستان صورت می گیرد. Rocky Mountains zinnia Rocky Mountains zinniaمنابع :
http://www.finegardening.com/prairie-zinnia-zinnia
http://www.highcountrygardens.com/zinnia-grandiflo
https://en.wikipedia.org/wiki/Zinnia_grandiflora


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.