فروشگاه اینترنتی گل و گیاه نارگیل            
امروز چهارشنبه ۱۴۰۳/۵/۳         
  

Synsepalum dulcificumMIRACLE FRUIT که به فارسی میراکِل (میوه جادویی) نامیده میشود، گیاهی از خانواده ساپودیلا بومی مناطق گرمسیری آفریقا می باشد. نیاز های این گیاه عبارتند از نور: زیاد رطوبت: کمی مرطوب درجه حرارت: شرایط گرمسیری درجه سانتیگراد خاک: متوسط و زهکش دار
میراکِل (میوه جادویی)
میراکِل (میوه جادویی)

دانستنیهای علمینام علمي
Synsepalum dulcificum
نام لاتين
MIRACLE FRUIT
خانواده (تيره)

دانستنیهای علمی : 

میوه میراکِل یا میوه جادویی خاصیت جالبی دارد. پس از خوردن این میوه، چیزهای ترش طعم شیرین به خود می گیرند. اگر به عنوان مثال یک دانه از این میوه را بجوید، حتی لیمو برای شما طعم بسیار شیرینی مانند آب نبات پیدا می کند.
 اثر آن یک یا دو ساعت باقی می ماند. این میوه یکی از شیرین کننده های قابل توجه طبیعی بوده و تقریبا در دنیای واقعی به قدر کافی شناخته نشده است. میراکِل (میوه جادویی) میراکِل (میوه جادویی)

خصوصیات - معرفی


خصوصیات ظاهری :

 میراکِل گیاهی کند رشد بوده و ارتفاع آن در مناطق بومی تا 18 فوت می رسد در غیر اینصورت تا 5 فوت می رسد. گیاهی همیشه سبز بوته ای است. برگها به رنگ سبز تیره بوده و کشیده هستند. برگها منظم و بزرگ بوده و کرکدار نیز هستند. 
گل ها گوچک هستند و رنگ آنها سفید می باشد. میوه میراکل کوچک قرمز روشن است. بیضی شکل و با طول حدود 2 تا 3 سانتی متر است. این میوه دربرگیرنده ی یک دانه می باشد. 
اگرچه میوه شیرین نیست اما هنگامیکه گوشت تازه میوه خورده شده وکاملا در دهان احساس شد، اثر قابل توجه آن اتفاق می افتد. مثل خوردن یک لیمو که با میراکل شیرین شده و همان طعم مرکبات را می دهد. MIRACLE FRUIT MIRACLE FRUIT

شرایط نگهداری میراکِل (میوه جادویی)نور مورد نياز
نور مورد نیاز گیاه میراکِل (میوه جادویی)
زیاد
آبياري و رطوبت
رطوبت مورد نیاز  میراکِل (میوه جادویی)
کمی مرطوب
دماي مورد نياز
دمای مورد نیاز  میراکِل (میوه جادویی)
شرایط گرمسیری
خاک مورد نياز
خاک مورد نیاز  میراکِل (میوه جادویی)
متوسط و زهکش دار

شرایط محیط رشد: 

میراکِل نور خوبی نیاز داشته و در تابستان باید از گرمای زیاد محافظت گردد.خاک آن باید کمی اسیدی بوده و از زهکشی خوبی برخوردار باشد. درجه اسیدیته خاک از 4.5 تا 5.8 باشد. 
همچنین مخلوط کردن پیت یا پرلیت با خاک بستر میراکل نتیجه بهتری می دهد. هنگام آبیاری بسیار مراقب باشیم که از زهکشی خوبی برخوردار است یا خیر. خاکهای خیس را نمی پسندد. رطوبت هوای بالایی نیاز دارد. از کودهای محلول در آب استفاده شود نتیجه مطلوب تری می دهد. Synsepalum dulcificum Synsepalum dulcificum

خواص و کاربردهای دارویی و صنعتی


خواص درمانی و کاربردهای صنعتی: 

ظاهر این میوه بسیار عادی است اما خاصیت بسیار غیرمعمولی دارد این که می تواند در یک چشم به هم زدن به غذاهای ترش طعم شیرین بخشد. 
در صنایع غذایی کاربرد زیادی ندارد اما برای استفاده از اثر شیرین کنندگی آن تحقیقات همچنان ادامه دارد. از گوشت میوه در شیرین کردن نوشیدنی خرما استفاده می گردد. 
در داروسازی برای از بین بردن طعم فلزی و بازگرداندن طعم مطلوب استفاده می گردد. معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - میراکِل (میوه جادویی) معرفی و راهنمای پرورش درختان میوه - میراکِل (میوه جادویی)

نحوه تکثیر میراکِل (میوه جادویی)


نحوه تکثیر گیاه : 

میوه جادویی یا میراکل بوسیله بذر تکثیر می یابد. بذور قبل از کشت نباید خشک و چروکیده گردند. به هرس نیاز زیادی ندارد. 
با قلمه نیز تکثیر می گردد. MIRACLE FRUIT MIRACLE FRUITمنابع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Synsepalum_dulcificum
http://toptropicals.com/html/toptropicals/plant_wk
http://www.crfg.org/pubs/ff/miraclefruit.html
http://www.miraclefruitusa.com
http://www.tradewindsfruit.com/content/miracle-fru


 
 
 


گياهان ديگر از همين جنس :
 گياهان ديگر از همين خانواده :
 
  

نظرات و پرسشهای کاربران

پایگاه اینترنتی نارگیل به عنوان یکی از اولین سایت های تخصصی و جامع ترین دایره المعارف گل و گیاه و باغبانی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده و از سال ۱۳۹۱ امکان خرید اینترتی محصولات مرتبط با این حوزه مانند انواع گل و گیاه و بذر، خاک و کود های کشاورزی، سموم دفع آفات و ابزار باغبانی را برای علاقه مندان گل و گیاه فراهم نموده است.
© 2024 تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نارگیل است. استفاده از مطالب در رسانه های آموزشی با ذکر منبع و لینک به صفحه مربوطه بلا مانع است.